Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-óvodapedagógia, milyen...

Why007 kérdése:

ELTE-óvodapedagógia, milyen egy alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tulajdonképpen minden érdekelne egy ilyen vizsgáról. Valaki tudna mesélni? Többek közt érdekelne, hogy mennyire is veszik ezt komolyan, nagyon kemény szokott lenni, vagy lenyelnek azért pár bakit?

Érdemes addig megtanulni egy hangszeren játszani (ha igen, akkor melyiken?), vagy nem szükséges?

A választott dalokat több kezdőpontról is kérik éneklésnél? Milyen dalokat lehet választani, van, amit megadnak? Az nagy hátrány, ha nincs jó hangom? Szeretek énekelni, azzal nincs baj, viszont ebből nem következik a jó énekhang sajnos..



2016. febr. 22. 16:54
 1/4 anonim válasza:
Szia! Nem tudom még aktuális-e, de hátha egyszer az lesz valakinek. Én a Pázmány alkalmasságián voltam, de nem sokban különbözött a kettő a többiek elmondása szerint. A tesi nálunk szerintem nem volt vészes, kosárra dobás volt egy kis gimnasztika és sok futás a végén. Átlagos tesióráim voltak, nem volt megerőltető. Éneken eléggé elvárják, hogy tisztán és magasan énekelj, de hangszeren sehol sem kell játszani. Ez maximum előnyödre szolgál, mert nem nagyon fognak megtanítani furulyázni, kottát olvasni meg végképp. Ezt inkább alapnak tekintik az eltén. De nem kell opera énekesnek lenned azért... nekem sincs olyan jó hangom és bekerültem. pázmányon nem volt megadva, hogy milyen dalok kellenek és mennyi, volt aki odajött öt dallal... én húszat vittem. A beszédhiba viszont kizáró ok. Ha átlag ember számára nem is igazán hallható, akkor van esély bekerülni, viszont ne lepődj meg, ha az első beszédművelés órán elküld logopédushoz. Simán végig kell járni és meglesz a tárgyad.
2016. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sajnos, azt tapasztaltam 2015-ben, hogy eléggé szórni akarják az embereket. De nem riogatni akarlak! :) Magabiztosan kell odaállni és felkészülten.


Az ének szerintem nem volt vészes, bár mivel eleve tudattam a tanárral, hogy 8 évig zenélni tanultam, így nem szolmizáltatott, csak énekeltem egy dalt és egy másikat kánonban. Úgyhogy mondhatni ez sima ügy volt. Úgy hallottam a többiektől, hogy csak 2-3 hangból álló dalokat kellett szolmizálni. Ajánlom figyelmedbe Forrai Katalin Ének az óvodában című könyvét. Ebből tanulunk az egész képzésen keresztül - ugyanis minden félévben van énekóra :) A másik fontos könyv a Törzsök-féle Zenehallgatás az óvodában. De ebből nem tanulunk meg annyi dalt.

Nem hátrány, ha nincs kifejezetten szép énekhangod (nekem sincs). A lényeg, hogy bátran magabiztosan állj ki és a hangok legyenek a helyükönn. A gyerekeknek is csak ez számít az óvodában.

Esetleg tudok dallistákat küldeni, hogy miket kell megtanulnunk - ha abból válogatsz, azzal szerintem nyert ügyed van :)

Én gitározni, zongorázni tanultam korábban, de most kénytelen voltam megtanulni furulyázni. Ez mindenkinek kötelező - már nem az alkalmasságira :) Hanem év közben. Szintén csak néhány hangból álló dalokat kell tudni eljátszani.


A beszédalkalmassági részén sokan hasaltak el - szerintem itt a legtöbben. Nekem kicsit hallották az sz és c betűmön, hogy nem az igazi. Próbálj lassan, szépen beszélni és artikulálni.


A tesi nem nem volt nehéz, csak jól megfuttattak minket :) Kézen állás volt (segítséggel, fogták a lábunkat), és ebből gurulás -szintén segítettek (én ez utóbbival pl. ott szembesültem, korábban nem csináltam ilyet). Kézen állást lehetett fejenállással helyettesíteni, de nekem úgy nehezebbnek tűnt. Labdavezetés volt, szekrényugrás dobbantóról. Páros lábbal át kellett ugrani a zsámolyokat. Most ennyire emlékszem.



Amit tudni kell, hogy minden részen (ének, beszéd, tesi) "két kör van" - ha egyáltalán nincs probléma, akkor megkapod az aláírást. Ha nem biztosak benne, hogy ez még belefér vagy sem. Akkor elküldenek "felülvizsgálatra". Ott helyben csak másik terembe esetleg. Ott vagy kapsz aláírást vagy nem.



Ahogy nézegettem a fórumokat, az jött le, hogy itt az ELTÉ-n vették a legkomolyabban ezt az egészet. Talán kicsit túllihegik, de egyáltalán nem teljesíthetetlen.

Kis rákészülés és magabiztos fellépés a kulcs.

2016. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az ELTE-n voltam alkalmasságin, és most ide járok.

Szerintem elég komolyan vették a felvételit.


Tesi: Itt igazából azokat szűrték ki, akiknek nagyon nagy súlyfeleslegük volt, és mozogni is alig bírtak.

Ének: Tanárfüggő, hogy milyen lesz. De: 2 dalt kell énekelni (20-ból egyet te, egyet a tanár választ). Majd kottából olvasás (d-r-...)

Több kezdőpontról kezdést nem várnak el. De a tiszta énekhangot, és a minimális kottaolvasási tudást igen.

Ha nem sikerül, akkor a felülvizsgálaton még sikerülhet. (A Tavaszi szél a könyökükön jön ki a tanároknak. + Forrai Katalin-és Törzsök Béla-könyvekben nagyon sok jó dal van, amiket összegyűjthetsz.)

Beszéd: Itt nagyon-nagyon sok embert el szoktak küldeni felülvizsgálatra! De nem kell megijedni. (Nem tudom, milyen tanárok lesznek, de ha ki lesznek írva a nevek: NE menj Tóth Beatrixhoz és Horváth Krisztinához. AJÁNLOM: Pölcz Ádám, Daróczi Gabriella)


Sok sikert! (Ja, és tökmindegy a sorrend, én tavaly a tesivel kezdtem, semmi baj nem volt)

2016. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segített! :)
2016. ápr. 29. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!