Aki kisegítő általános iskolába járt, később jelentkezhet, , normális", kevésbé nehéz szakközépiskolába szakmát tanulni?
Úgy érted jogilag ? Mármint van jogilag lehetősége ?
- Igen, mert névlegesen 8 általánosról van papírja.
Vagy arra gondolsz, hogy képes lenne-e elvégezni egy gyengébb szakközépiskolát ?
- Nem, ahhoz normál általános iskolai tudás kell. Az is megesik, hogy egy normál általános iskolát végzett nem képes elvégezni egy szakközepet és kibukik.
-Aki kisegítőt végzett, azok szakiskolába szoktak menni. Betanított szinten tanulnak egy szakmát.
Mai 22:13-as vagyok.
A felnőttek általános iskolája nem a régi "kisegítő" iskola. Két különböző iskolafajtáról beszélünk.
Nekem a húgom végzett, az akkor még kisegítő iskolának nevezett gyógypedagógiai iskolában. Mind a 8 évet ott járta, de akkor ez még csak 6 év általánost ért. Utána szakiskolát végzett: kapott kertészeti szakmai képzést 2 éven át és egyúttal megvan a papírja a 8 általánosról.
Ennek ellenére olvasni nem tud (a betűket összeolvasni tudja, de az olvasott szöveget nem érti), a százas számkörön túli összeadás-kivonás nehézséget jelent neki, a szorzótáblát soha nem volt képes megtanulni, a helyesírása rettenetes. Idegen nyelvet kisegítőben nem tanítottak, így azt sem tanult.
Gyógypedagógusokból álló szakértő bizottság utalta a kisegítő iskolába, az óvónő javaslatára.
#4 vagyok.
Természetesen, ha valakinek fogyatékossága van, annak valóban korlátozottak a lehetőségei és csak a betegségének megfelelő szakma felé orientálódhat, de azt nem tudjuk a kérdező mire gondolt pontosan. Mi a konkrét probléma ami miatt az adott iskolatípusba került. A köznyelv kisegítő iskolának nevez mindent, ami nem a közoktatás konzervatív sémájának megfelelően zajlik, valóban van itt némi fogalomzavar. Néha még a Montessorit és a Waldorfot is annak mondják, pedig annak tényleg szinte semmi köze nincs a szellemi fogyatékosságokhoz. De mondjuk egy bukás az tényleg nem a világvége, még kettő sem az, mert később még van esély rá, hogy kicsit érettebben továbbtanuljon valaki.
Nyugat–Európában és Amerikában az élethosszig tartó tanulást preferálják, tehát még akár 50 évesen is beülhet valaki az iskolapadba új szakmát tanulni és ez szerintem jó is. A társadalmi felzárkóztató programok (pl. az Egyesült Királyságban, Németországban) gyakori eleme, hogy szakmai tanfolyamokat szerveznek idősebb emberek vagy akár a bevándorlók részére. Magyarországon egyáltalán nincsenek ilyen programok, inkább megnehezítik a tanulás lehetőségét amennyire csak tudják. Gond nélkül leszállították a tankötelezettség felső határát, hadd legyen hülye a magyar és hadd legyen Magyarország egész Európa szégyene.
Tegnapi 22:13-as vagyok.
"Magyarországon egyáltalán nincsenek ilyen programok, inkább megnehezítik a tanulás lehetőségét amennyire csak tudják"- Nem vagy elég tájékozott ! A kormány azzal, hogy ingyenessé tette az első és második szakma (OKJ) megszerzését, több embernek adott lehetőséget a tanulásra.
Én magam, noha ötven elmúltam, a múlt héten iratkoztam be egy ilyen 2 éves esti képzésre. Annyira segítik a tanulást, hogy még a tankönyvek is ingyen lesznek: iskolai könyvtár adja kölcsön.
Az iskolakötelezettség korhatárát helyes, hogy levitték.
Egészen közelről ismerek valakit (az egyik családtagom), aki nem akar tanulni. Az ilyeneknek jobb, ha nem kötelező iskolába járni, legalább nem zavarnak másokat a tanulásban. Mert hogy zavarni szokta,ezért kapott intőket gyűjtöget az ellenőrzőjébe...
"hadd legyen hülye a magyar"- akinek van számítógépe és internete, az ne kormánytól várja az okosodást, tehet önmaga érte. Úgy beszélsz, mintha önművelésről/ önképzésről nem hallottál volna....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!