Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságíró szeretnék lenni,...

Újságíró szeretnék lenni, érettségi előtt állok. Érdemes ezeket a szakokat választanom?

Figyelt kérdés
Kutatgattam egyetemek, főiskolák után, és két szak van ami felkeltette az érdeklődésem. Azt mondják a bölcsészet semmire sem jó és, hogy nem is igazán a diploma az ami kell az újságíráshoz. Mindezek ellenére én mégis szeretnék továbbtanulni, csak még nem tudom, hogy hol. Kommunikáció és média / Szabad bölcsészet, ELTE vs. Károli. Tudom, tudom, hallottam már minden rosszat ezekről, de mégis melyiket válasszam? Vagy ha nem ezeket akkor mit? Felsőoktatási szakképzés is érdekel, nem venném készpénznek, hogy ide felvesznek majd. Angol nyelvből fogok emelt szinten érettségizni (ha ez számít).

2016. jan. 31. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Sikerült kiválasztanod a két legértelmetlenebb szakot, ahol csak protekcióval lehet rendesen érvényesülni, vagy nagyon maximum szerencsével.

A helyedben inkább valamilyen nyelvszakot választanék, ha mindenképpen diplomát akarsz. Az újságíráshoz nem kell diploma, tehetség kell és kapcsolatok.

2016. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van az ujsagirashoz tehetseged, akkor olyan szakot erdemes valasztanod, amilyen teruleten szeretnel publikalni. Az ujsagiras nagyon tag fogalom. Politikai ujsagiras, akkor vegezd el a politologiat, gazdasagi ujsagiras, akkor valami kozgaz szakot, kultura, muveszet stb. Az ujsagiro attol jo, hogy amellett, hogy ert a publicisztikahoz, nagyon otthon van egy szakteruletben. Gondolom nem a Blikk a cel.
2016. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Én újságíró vagyok, kommunikáció- és médiatudomány szakon végeztem még 2012-ben. Én voltam a csoportelső, a tanáraim imádtak és már a főiskolai évek alatt publikáltam. Az angol nyelvre szükséged lesz, mert (legalábbis nálunk) angol nyelvű órák is voltak, valamint újságírói szaknyelvet is tanultunk angolul 4 félévig. Nagyon fontos elvégezni szerintem ezt a szakot annak, aki valóban JÓ újságíróvá szeretne válni, mert olyan szakmai ismeretekre tehetsz szert, amit máshol nem, vagy csak nehezen tudsz elsajátítani. Ugyanakkor! Fel kell készülnöd rá, hogy kemény menet lesz. Hiába mondják, hogy "büfészak", ez egyáltalán nincs így. (Legalábbis nálunk, vidéki egyetemen nem így volt). 100 emberből nálunk a végére 30-an maradtunk, ebből fele nem újságírásra szakosodott, szóval körülbelül 15-en államvizsgáztunk újságírásból. Én azóta majdnem elvégeztem egy másik egyetemet is (másodéves vagyok gazdasági szakon, levelezőn, hogy még jobban specializálódjak), szóval bizton állíthatom, hogy a komédia szak (ahogy mi hívtuk) nem olyan könnyű, mint amilyennek gondolják. Főleg azért, mert ha tehetségtelen vagy, akkor végigszenveded az egészet és mivel művészemberekkel, művésztanárokkal vagy együtt (írók, költők, filmesek, stb) meg kell szokni a különc viselkedésüket is. Nem egyszer aláznak a porig, nekem elhiheted :D A másik az elhelyezkedés kérdése. Azért írtam le, hogy csoportelső voltam, mert azt is tudnod kell, hogy még így is bitang nehéz volt elhelyezkednem. 2012-től 2014 májusáig kerestem állást a szakmámban és SEMMI nem adódott (Kelet-Magyarország). Végül elkerültem Budapestre és ott tudtam elhelyezkedni. Utólag visszagondolva megérte, mert a nettóm kettessel kezdődik még úgy is, hogy nem gazdasági újságírással foglalkozom (még) és azt csinálom amit imádok, de az a két év, amíg nem találtam állást lehúzott elég rendesen. Hozzátenném még, hogy a mi egyetemünkön a kommunikáció szak nem a bölcsészkarhoz, hanem a társadalomtudományi karhoz tartozott. Szóval sok sikert. Nem lehetetlen pálya ez, csak elhivatottnak kell lenni, meg persze kell egy jó adag szerencse is.
2016. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!