Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudom megnézni, hogy egy...

Hol tudom megnézni, hogy egy adott felsőoktatási intézményben van-e kötelező tanulmányi átlag, hogy ne soroljanak át államira? (bőv lent)

Figyelt kérdés

Ezt az eduline írta, ma napon:


Csak egy évre szól az állami ösztöndíj


Fontos, hogy az állami ösztöndíj egy tanévre szól: ha nem feleltek meg a követelményeknek - két félév átlagában legalább 19 kreditet el kell végeznetek, és el kell érnetek az intézmény által meghatározott tanulmányi átlagot -, csak önköltséges képzésen folytathatjátok a tanulmányaitokat.


A legjobb tanulmányi eredményű önköltséges hallgatóknak is van lehetőségük ösztöndíjas helyet szerezni.



Nektek van ilyen ''tanulmányi átlag'' és ha igen, milyen kreditértéken? nem akarok önköltséges lenni...de tudni akarom mi a határ.

köszönöm előre is



2016. jan. 25. 23:48
 1/3 A kérdező kommentje:

ne soroljanak át államiról, önköltségesre**

elnézést, elírtam..az ijedségtől :D

2016. jan. 25. 23:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt szerintem elírták 18-at akartak írni, a két félév alatt összesen 36 kreditet kell szerezni, de ezt majd csak aug 31 után lép életbe. Így most a tavaszi vizsgaidőszak végéig még 30 kreditet kell szerezned az elmúlt két félévben összesen, amennyiben az elmúlt két féléved aktív volt. Jelenleg 2.0 súlyozott átlagot kell teljesítened, amit lehetetlen nem teljesíteni. Ha meg van a 30 kredited, akkor meg van a 2.0-ád is. Majd jövő tavasz végére kell 36 kredit és a sulid TVSZ-e előírhat 2.0-nál nagyobb súlyozott átlagot is. Ezt a TVSZ-ben nézd meg, ha nincs benne, akkor marad a 2.0.
2016. jan. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm! Azt gondoltam, hogy a súlyozott átlag amit el kell érni, az valami nagyon magas (3.51). De Akkor megnyugszok, köszönöm! Igen egyébként én is 18 kreditet olvastam, szóval próbálok tájékozódni, de az eduline kijelenthetem, hogy NEM HITELES forrás, ezek után. Helyesírási hibák és még kreditszámot is elírnak. Zöldfülű középiskolásként ráadásul el is hiszem.


ment a zöld pacsi!! köszönöm. Ha esetleg tájékozódsz vagy bárki más a témával kapcsolatban, hálás lennék ha írsz ide! és zöld kezekkel jutalmazok mindenkit!

2016. jan. 26. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!