A Kommunikáció- és Médiatudomány szak hol és miért a legjobb?
Az érdekelne, elsősorban olyanoktól, akik kommunikáció- és médiaismeretet tanulnak/tanultak, hogy melyik egyetemen a legjobb ennek a szaknak az oktatási színvonala, és hogy mi benne a jó. Idén fogok egyetemre jelentkezni, és a következők jöttek eddig szóba, ebben a sorrendben: Kodolányi; Metropolitan (volt BFK); ELTE; Corvinus; BME; BGF; ZsKF; Pázmány; Károli. De ha a fővároson kívül tudtok olyan intézményt, ami szerintetek nagyon jó, arra is kíváncsi vagyok. Budapesten belül is közelebb kell költöznöm az egyetemhez, bármelyikre megyek végül, ha meg már költözöm, akár másik városba is mehetek.
Előre is köszönöm! :)
(Azt meg remélem, hogy írnom sem kell, hogy trollok kíméljenek és inkább a saját életüket szépítgessék megjegyzések tétele helyett.)
Én a Debreceni Egyetemre járok a fent említett szakra (igaz levelezőn). Én nagyon szeretem. Eddig nem szivattak egyáltalán senkit. Így, a vizsgaidőszak vége felé közeledve azt tudom mondani, hogy az eddigi oktatók marha rendesek voltak mind órán, mind vizsgakor. Csak olyanok buktak, akik egyáltalán nem tanultak, illetve nem nagyon jártak be. Igaz, ez az első félév, de nagyon sok még az alapozótantárgy, aminek kb semmi hasznát nem fogom venni..
Nyugodtan írj, ha érdekel még valami, szívesen mesélek :)
Miért ez lett nálad a sorrend? Van különösebb oka? (Nyilván a legerősebb egyetemeket érdemes az elejére írni, és onnan csökkenő pontszám-sorrendben a többit)
Én a Kodolányi-féle, wc-papírral egyenértékű diplomát kínáló intézményeket kapásból lehúznám a listáról. A sorrend pedig inkább Corvinus, ELTE, MET, BME, BGF (ami már BGE) lenne. Pázmánynak és Károlinak nem túl profilba vágó a médiatudomány, nem is túl erősek benne.
Legszínvonalasabb oktatást a fővárosban kapsz, emiatt nem nézelődnék vidéken, viszont azt is tudni kell, hogy pusztán KomMédia alapszakkal nem fogsz tudni feltétlenül a médiában elhelyezkedni. Persze az egyetemi élet szépsége, hogy az a tudás, amit a tanteremben kapsz 10%, a maradék 90-et pedig te teszed hozzá kapcsolatépítéssel, gyakornoki állásokkal, stb.
A legjobb barátnőm is Debrecenben tanul, csak ő szociológiát. :) Magát a várost úgy, ahogy van, nagyon szeretem, az Egyetem is szimpatikus, az alapján, amilyen feladatokat a barátnőm kapni szokott. Órára is lógtam már be vele, kifejezetten érdekes volt. Nektek milyen feladataitok szoktak lenni? Egyensúlyban van az abszolválhatóságuk és az, hogy mennyire jelentenek kihívást és fejlődési lehetőséget? Az elmélet és a gyakorlati jellegű dolgok arányával mi a helyzet?
Debrecenen kívül Pécsen is gondolkodtam, az arculatuk elég megnyerő... Nem tudom, mennyire fedi a valóságot az, amennyit mutatnak az ottani tanuló létből, és a vonzerő mekkora része tudható be annak, hogy jól tudják prezentálni magukat – mindenesetre ha inkább az utóbbi eset áll fenn, az sem nagy baj egy kommunikáció- és médiatudomány szaknál. :D
Ugyanakkor tudom, hogy a fővárosban nagyobb esélyem van arra, hogy ha egy tanulmányi munkám kiemelkedően jól sikerülne és felfigyelnének rá, bekapcsolódhassak illetékes körökbe.
Azért lett ez az ideiglenes sorrend, mert magáról az ottani oktatásról egyik intézménnyel kapcsolatban sem tudtam azon felül semmit, ami a honlapjukon olvasható, a diploma értékéről pedig csak olyanoknál van értelme informálódni, akik már egyetemre járnak vagy végeztek, KomMédia szakos ismerősöm pedig nincsen. A Kodolányi úgy került az elejére, hogy ott ha két olyan alapszakot végez az ember, aminek a tárgyai között átfedés van, akkor a második szakon a diplomát újabb 6 félév helyett 2 félév megszerezni. Ez logikusnak tűnik, arról pedig nem tudok, hogy másutt van-e hasonlóra lehetőség. Ezzel együtt, a referenciák egyáltalán nem győztek meg.
Mindenképpen szeretnék utána is tovább tanulni (akár párhuzamosan több irányban; akár külföldön), és nem is feltétlenül közvetlen a médiában elhelyezkedni. Azért esett a választásom erre a szakra, mert ez foglalta magában a legtöbb olyan, tárgyat, ami engem érdekel és amiben jártasabb vagyok (szóba jött még a keresgéléskor a magyar, az angol, a mozgóképművészet, a marketing, a pszichológia és a filozófia is). Számomra pont megfelelő arányban képezi részét lexikális tudás és elméleti dolgok, valamint később szinte bármilyen szakmában praktikusan hasznosítható ismeretek – legalábbis az Educatio kiállításon kapott tájékoztató anyagok és az interneten található mintaórarendek alapján olybá tűnik. Így leginkább, noha nyilván a diplomám értéke sem elhanyagolható, nem is annyira az, mint inkább maga –a vele természetesen kisebb-nagyobb mértékben összefüggő– oktatási nívó. Ha felkészült, elhivatott emberektől tanulhatok (függetlenül attól, hogy szaktekintélynek vagy ismert személynek számítanak-e), szerencsés esetben ráadásul egy olyan környezetben, ahol valóban van a diákokban is elhivatottság és a szakon és az intézményen belül valamiféle összetartás (főként inkább közös projektekre, etc. gondolok, mintsem egyetemi bulikra vagy rendezvényekre), akkor megfelelő lehetőségem lenne hasznosítani azt a képességemet, hogy ha érdekel valami, azt ha törik, ha szakad, meg tudom tanulni, és ha nem akadályoz felesleges széthúzás a környezetemben lévők között, szívesen segítek másoknak is, amikor tudok. Olyannyira, hogy kiskorom óta nem tettem le arról, hogy egyszer akár egyetemi óraadó vagy tanár legyek.
Második Hozzászóló!
Az elmúlt pár napban elég intenzíven keresgéltem, kérdezősködtem, és nekem nagyon sokan javasolták a Pázmányt... Mi az, ami miatt nem erősek szerinted ezen a területen?
Én a BME-re járok, szerintem pocsék. Ez csak egy sima kommunikáció szak, médiás tárgyak aligha vannak. A meghirdetett 5 szakirány igazából csak 2, amit majd a tanév közben közölnek veletek. Ennek ellenére, ha könnyen szeretnéd elvégezni ajánlom, egyáltalán nem megterhelő itt.
A sorrendedet én sem értem, Kodolányi ZSKF kuka. Szerintem a BGE és a MET jó választás lehet, mindkettő hangsúlyt fektet a gyakorlati részekre (ellenben a BME nem). Corbinus kommunikációra jár ismerősöm, ő szereti, ott sem túl nehéz, és ott is érdekesebb tárgyak vannak. ELTE-s ismerősöm otthagyta, neki nem jött be.
A Kodolányinál láttam először, hogy egyező alapozó tárgyak esetén két szakon 2x6 félév helyett rövidebb idő alatt lehet megszerezni két diplomát. Azóta megtudtam, hogy állítólag az ELTE is kínál ilyen lehetőséget. Nem tudjátok, hogy hol máshol van még így?
A Pázmányról eddig sok pozitívumot hallottam ottani hallgatóktól...
Kedves METUs hozzászóló!
Én is erre az egyetemre járok és hát fájdalom volt elolvasni, amit írtál. Valóban nem a legmegterhelőbb egyetemről beszélünk, de ennek ellenére nem értek veled ebben egyet, hogy a média nincs jelen. Újságírás, Médiaeszköz használat, média jogok, márkázás, kisvállalati marketing és még sorolhatnám, hogy hány olyan tantárgy van, amihez köze van a médiának ebben az iskolában. Külön lehet jelentkezni rádiózásra az iskolában. A gyakorlati oktatás nagyon is jó az iskolában!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!