Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre érdemes így...

Milyen egyetemre érdemes így menni? Fontos!

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyok. Eddig mindig volt valami amire azt mondtam, hogy na ez tök jó lesz, ide megyek..Rájöttem, hogy igazából egyik sem jó választás, telített szakok.( jog, pszicho)

Érdekel hogyan működik a világ ( ezért tetszett a jog), szertnék utazni. Sajnos a nyelvvel hadilábon állok, de gondolom javítható. Érdekel az is hogy az emberek miként működnek, gondolkodnak ( ezért a pszicho). Olyan munkát szeretnék ami nem monoton, hanem érdekes és van értelme. Nem akarok egész életemben egy íróasztal mögött ülni..

18/l

Érettségi frászban:(



2016. jan. 12. 15:54
 1/10 anonim válasza:
Mintha csak az én tegnapi kérdésemet olvasnám... :') 18/L
2016. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Tölts ki egy pályaorientációs tesztet, abból ki fog derülni, hogy milyen területen érdemes dolgoznod.

Én javasolnám, hogy nézz utána a hiányszakmáknak is, hátha van olyan ami érdekel.

Egyébként pszichológiával semmire se fogsz menni. Én tanultam középiskolában, okj-n és egyetemen is pszichót, mint töltelék tárgy, de annyi bőven elég volt, hogy megtudjam hogy is működik/gondolkodik az ember.

2016. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek alapjan nekem a tanar szak jutott eszembe.
2016. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem ezek jutottak eszembe:

- tanár? Nem monoton, minden nap egy új kihívás :'D

- ha megy a matek és fizika vagy informatika akkor valami mérnöki vagy informatikai szak? Sok lehetőség van, pl. mechatronika, energetika, villamosmérnök, proginfo stb. Ez sem unalmas, mert akár valami újat is kreálhatsz. Csak nehéz.

- ha jól megy a matek, akkor valami gazdasági szak? Pl. pénzügy-számvitel

2016. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tanár semmiképp. Egész nap a felvit bújtam, néztem ezeket a mérnöki szakokat is, de nem érdekel a fizika, kémia és társai. Matekka nincs bajom, de eléggé korlátozottak a lehetőségeim a meglévő faktokkal.:/

Igen, én is úgy gondolom, hogy pszichoból nem kellene sok, inkább hobbi..annyira tanácstalan vagyok. Semmi sem tetszik igazán.

Köszönöm a válaszokat:) Ha tudtok valami olyat, ami jó lehet ne tartsátok vissza:)) Tapasztalat, egyéb, bármi jöhet!

2016. jan. 12. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógia, gyógytornász, esetleg gazdasági szakok...
2016. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy menj fel a felvi.hu honlapra, és nézd végig a szakok listáját, hátha megtetszik valami a kínálatból!
2016. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Menj el jövőhéten az educatio kiállításra, ott elvileg bemutatják az összes szakot meg sulit :D
2016. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gazdaságiból is sok van, túl sok. Melyik jó közülük? Merre lehet vele menni később?

Köszönöm a válaszokat:) lehet hogy elnézek erre a kiállításra!

2016. jan. 12. 18:41
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
menj orvosira,ott megtudod miként működnek az emberek.
2016. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!