Magyar szakos olvasmányok?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez így elég pontatlan,de nagyjából milyen kötelező olvasmányok vannak egy egyetemi magyar szakon? Korokra lebontva ugyanúgy van "pár" kötelező?

2016. jan. 10. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze. Szófajtan, alaktan.

Mondattan. Jo vastag.

2016. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező irodalmi művekre gondolt.
2016. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szófajtan pont nincs, a morfológiába szokták bezsúfolni 3 percbe, mert semmi relevanciája nincs.
2016. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsőéves vagyok, szóval bővebben erről tudok írni. :) Alapvetően két nagyon olvasós, irodalmas tárgy van az első félévben. Irodalomelmélet és Ókori irodalom.

Ókorira minden műfajból kell olvasni, többnyire ezek szemelvények a görög, a római és a keleti irodalmakból. Ez így alsó hangon 400 oldal, hozzá jön még a bibliai részletek.

Irodalomelméleten mi inkább esztétikatörténettel foglalkoztunk, ott minden korból meg van adva 3-4 jelentős mű, azokat kell olvasni.

Én az ELTE-re járok, ha érdekel itt tudsz nézelődni az olvasmányokról. Sajnos magyaros pont kevés van fent, de érdemes belekukkantani. [link]

Ha bővebben érdekel valami, esetleg pont az ELTE-re jönnél, keress nyugodtan akár privátban is. :)

2016. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!