Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv! A kérdésem elsősorban...

Üdv! A kérdésem elsősorban matematikusoknak, illetve közgazdászkollégáknak szólna. Van-e esetleg tapasztala valakinek az ELTE vagy a BCE Aktuárius MSc képzésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mennyire kihívást jelentő egy ilyen, biztosítási matematikával foglalkozó szak elvégzése? Csupán azért érdekelne, ugyanis most végzek a BGF Pénzügy- számvitelen, (ahol véleményem szerint azért igencsak jó alapozót kapunk matematikából és statisztikából, valszámból, operációkutatásból, pénzügyi modellezésből stb..) és ilyen irányba szeretnék tovább tanulni. Mindenféle tapasztalatot, gondolatot, véleményt szívesen fogaod! Köszönöm!

2016. jan. 8. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én itt tanulok, fizikusként végeztem az ELTE-n. Nem tudom milyen matematikai alapokat adnak nektek a BGF-en, de azt tudom, hogy a Corvinus közgazdasági alapkézései nagyon el vannak maradva matematikában, és sajnos a BGF pedig még annyira sem tartja a versenyt abban, hogy minél magasabb szintű matematikai tudást adjanak a hallgatóknak. Ezt onnan tudom, hogy korrepetáltam ismerősömet a Corvinnusról, és láttam miket tanultak matekból végzős létükre.

Persze attól még hogy nem tanultatok felsőbb matematikát, még magadtól megtanulhattad, szóval ne érts félre, nem téged minősítelek. Sőt, senkit sem minősítek, mindössze annyit mondok, hogy talán a BGF pénzügyi szaka nem ennek a matematikusi képzésnek az előszobájaként lett kitalálva.


Itt nagyon kemény matematika van, a valószínűségszámítás II anyagát rutinszerűen kell használni.

Szóval a mértékelméletet, funkcionálanalízist, szigma-algebra-soroztokat (martingálok témaköre) kívülről kell fújni; amit az ember a Bsc-n megtanul.


Ez a szak elsősorban az alkalmazott matematikus Bsc végzettségű embereknek ajánlott. Eddig valamelyest jó világ volt, mert a Corvinus és az ELTE közösen csinálta ezt a szakot, de most már csak az ELTE viszi tovább, szóval a követelmények és a színvonal is emelkedett.


Ez a szak elsősorban nem a gazdaságról és a pénzügyekről szól, hanem matematikáról. 2 szakirány van: aktuárius és kvantitatív pénzügyek. A legtöbben az aktuáriust választják, mivel Magyarországon ezzel a szakmával lehet átlagosan legtöbbet keresni. Azonban ez nem igényel túl sok gazdasági tudást. Szótatisztikus, kockázatelemző munka. Épp ezért csodálkozom azon, hogy miért épp az aktuáriust említetted kérdésedben.

2016. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Szóstatisztikus -> statisztikus.
2016. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia! Először is köszönöm a részletes válaszodat! Számomra az aktuárius szak pont az általad említettek miatt tűnik mostmár méginkább vonzónak. Mindig is érdekelt a magas szintű matematika, de valahogy most bontakozott ki igazán bennem az, hogy érdemes lenne ebbe az irányba tovább menni. Talán pont azért, mert a pénzügy-számvitel nem igazán tudja ezt megadni, az csak az alapvető közgazdaságtudományi ismertek elsajátítására szolgál, ami a mai világban kötelező a "túléléshez"..na mind1. Természetesen én is valahol sejtettem azt, hogy a BGF-en oktatott matematika szintje csupán alapozó jellegű, de én szabadidőmben is szívesen foglalkozom a matematikával, és összességében igencsak kecsegtető kihívásnak tűnik most számomra, legalább megpróbálkozni az aktuárius képzéssel. Ja, és persze a kimagasló kereseti lehetőség, illetőleg a 'matematikus' titulus sem utolsó szempontok! :) Még egyszer köszönöm a válaszodat!
2016. jan. 13. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!