Megéri manapság gazdasági szakon végezni? (Mivel igen keresett szakma. ) Ha igen, milyet és hol? Corvinus vagy BGF?
Igen megéri.
Legjobban, ÁTLAGBAN (van akinek a 4. -5. helyen lévő gazdasági szak több pénzt, jobb munkát hoz, mint az előtte lévők)
1. nemzetközi gazdálkodás
2. pénzügy és számvitel
3. alkalmazott közgazdaságtan (mesterszakkal mégtöbbet ér)
4. gazdasági menedzsment
5. emberi erőforrások
6. kereskedelem és marketing
7. pénzügy matematikai elemző (magas elvárást céloz, szinte CSAK mesterszakkal van értéke, ráadásul hamarosan megszűnik a szak, így értéke is csökken, idén nem érdemes már választani)
8. turizmus (BGF vagy BGE, mert ugye már egyetem lett, sajnos órási túlképzést csinál belőle, 600 embert felvesznek évente, ennyire egyértelműen nincs lehetőség, hogy a munkáltatók felszívják, alacsonyabb fizetés, csak a nyelvtudás miatt érhetnek el magasabb fizetést)
9. közszolgálati közgazdász (erősen humán-gazdasági szak, nincs értelme választani, évek óta nem indul, és hamarosan ez is megszűnik)
10. üzleti szakoktató (sokkal érdemesebb már az osztatlan tanárit választani a BGE-n (korábban BGF) van erre lehetőség. (közgazdásztanár + kereskedelem és marketing)
És a gazdasági területet a többi területhez viszonyítva egyéni kiemelkedés jellemez (tehát hiába istenítik az informatikusokat, mérnököket, közgazdászokra is ugyanannyira szükség van, az égig emelt állami ponthatárok többnyire azt a tényt bizonyítják, hogy könnyebben is ellehet érni ugyanolyan vagy több fizetést, mint szenvedéssel) Szóval igen, nem is kérdés, hogy megéri-e.
Köszönöm a tartalmas választ! :)
Igazából azért is tartok ettől mivel igen sokan tanulnak ebbe az irányba, nem vagyok benne biztos, hogy hamar lenne munkám a telített piac miatt. Vagy lehet tévedek?
Csak most ellenőriztem, hogy érkezett-e visszajelzés. (Nem gyakran nézek fel gyk-ra, szóval ezért elnézést.)
Valójában kevesebb hallgató van átlagban is az egyetemeken, ez a gazdasági szakokat is érinti és leginkább a magas állami ösztöndíjas határ miatt. A nemzetközi gazdálkodás azért érheti a legtöbbet, mert külföldi munkalehetőségeket is nyit(a legtöbbet). A pénzügy pedig belföldön (főleg Budapesten) éri a legtöbbet. Azt mindenki eltudja dönteni, hogy belemerül a pénzügy és számvitel mélységeibe, vagy inkább idegen nyelvi területen fejleszti magát. Ahogy írtam is valóban az informatikusok azok akiket mindenhol emlegetnek, de a felvi és egyéb más statisztikák pedig igazolják, hogy a gazdasági karok végzettjei ugyancsak hamar elhelyezkednek és hasonló magas jövedelemhez jutnak. Tehát az, hogy túl sokan tanulnak ezen a területen kevésbé helytálló, a gazdálkodási menedzsment szakra tényleg sokan jutnak be, de is csökkenő státuszban van, régen több volt, tehát ez is értékesebb lesz. A statisztikák csak ritkán térnek ki arra, hogy egy BCE/BGE - gazálkodási menedzsment mennyivel többet ér, egy EDUTUS/Kodolányi/DUE gazdálkodási menedzsmentnél. Tehát amikor arra gondolsz, hogy te olyan területen tanulsz ahol túlképzés van, gondolkodj el azon, hogy te a BGE/BCE-n tanulsz, és az amit ott tanulsz értékesebb, mint a Nyíregyházi Egyetemen vagy egy Tomori Pál Főiskola.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!