Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóval nekünk van kisérettségi...

Szóval nekünk van kisérettségi az iskolánkba. És 30 tétel van. Tudom és ez természetes hogy nem nehéz ha megtanulod viszont ez nagyon nehéz lesz akkor is?

Figyelt kérdés
Mert eléggé ijesztegetnek a tanárok minket. És valahogy nem tudom magam elképzelni kisérettségin hogy mondom az anyagot. Nem szeretek felelni. Félek hogy elkezdek egy tételről beszélni és ha összekeverem valamelyikkel? Vagy valami olyat mondok ami egy másik tételbe van?

2015. dec. 10. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

normális, hogy izgulsz, de nem nagy dolog amúgy

csak most tűnik annak, de ahogy túl leszel rajta, rá fogsz jönni, hogy nem is volt ez nehéz (persze csak ha készültél azért)

nálunk kis érettségi nem volt, csak a hagyományos, de az alapján ezt tapasztaltam (tavaly érettségiztem)

szeretnek a tanárok ijesztgetni, de nem nagyon van alapja és élesben meg rendesek lesznek

2015. dec. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy van más iskolákban,de nálunk pl elég komoly tétje volt,mert 4(!!) jegyet ért(szóval eldöntötte gyakotlatilag az év végi osztályzatot).. de az érettségin derült ki milyen hasznos volt ez mert így igazán élesben,amikor komoly tét volt semmi nem ért meglepetésként...sok a 30 tétel,de ilyenkor nyer értelmet amikor pl amikor a tanárok még 9. ben mondják hogy folyamatosan kell tanulni,különben pofára eshet az ember,és ez nem vicc.. de nem kell mind a 30 tételt szó szerint bemagolni(akkor biztos belezavarodsz), hanem mindegyiket érteni kell és a saját szavaiddal beszélni róla..ez a lènyeg ;)
2015. dec. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisérettségi felkészülésnek jó, kipróbálod milyen úgymond élesben, de mégis kisebb tétje van. Középszinten amúgy nem nehéz, főleg hogy a saját tanárod vizsgáztat, nem egy ismeretlennek kell elmondanod. A tanárok valamiért tényleg előszeretettel ijesztgetnek, de nem olyan vészes mint ahogy beállítják. A legtöbb tétel szerintem annyira elhatárolódik, hogy ne keverd össze. Amik meg átfedések pl. egy töri tételben most azt is lemondod nem nagy baj, ha nagyon a másik tételt kezdenéd el mondani úgyis visszaterelnek a témához. Emelt szinten kicsit nehezebb a dolog, de ha felkészülsz az se vészes. Tanuld meg a tételeket és akkor nem lesz nehéz. Nyilván ezek szerint elég izgulós vagy h már ezen agyalsz, de ha megtanulod tisztességesen és időben és nem ezen görcsölsz, hogy az utolsó 1-2 hétben tanulod meg nem vészes.
2015. dec. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. dec. 12. 23:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!