Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus és tanár egyszerre?

Pszichológus és tanár egyszerre?

Figyelt kérdés

Szeretnék pszichológus lenni, és emellett nyelvtanárként elhelyezkedni egy középiskolában/nyelviskolában. Meg lehet oldani, hogy egyszerre két egyetemen tanuljak, és később, miközben pszichológiára járok, dolgozzak is nyelvtanárként? Hogyan történne így az időbeosztásom, és (inkább pszichológia hallgatóktól kérdezem) mennyire tudnám megoldani a tanulást mindkét szakon? Csak az elején nehéz belerázódni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 5. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Tanárin is tanulunk pszichológiát. Emellett ha úgy érzed felvehetsz szabválnak pszichós tárgyakat szabad kreditből (bár az nem sok..), de egyszerre két szakot csak felváltva lehet szerintem csak megcsinálni (most ez passzív és azt tanulom, aztán fordítva. Egyszerre képtelenség szerintem úgy megoldani, hogy mindenhol rendben legyél, ne bukj semmiből, sok tárgyad lenne nagyon).

Esetleg az kivitelezhető még, hogy a tanári után csinálsz valami pszichó szakot. Nem tudom mennyi az átfedés, de szerintem azért van, szóval legalább 1 de akár 2 félévvel is rövidebb lehetne a 2. szak.

2015. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ezen ha kijelölöd a Tanári felkészítés fület (10. fül), meg tudod nézni, hogy mit tanulunk tanárin pszichológiából.

2015. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Középiskolában tanító tanárként ma már két szakosnak kell lenni, szóval nem elég egy nyelv. A képzés osztatlan, azaz elég hosszú, és az én tanárira járó ismerőseim az utolsó félévekben minimálisan se tudnak dolgozni, mivel a saját óráikkal sem tudják összeegyeztetni a kötelező iskolai tanári gyakorlatokat, nem hogy egy másik szakkal. Konkrét tapasztalatom nincs, csak így ismerősökön keresztül ez, amit elírtam.


Pszichológia szak nem egyszerű, persze lehet mellette másik szakot is végezni, de valamelyiknek tuti a rovására megy a másik - értsd: biztosan csúszni fogsz legalább az egyiken. (Hacsak nem valami nagyon egyszerű "kamuszakot" végzel el mellette.) 3+2 év a pszichológia, ezzel lesz valamilyen szakirányú pszichológus végzettséged, de ezután még specializálódni kell, a szakmán belül dolgozni és mellette szakirányú továbbképzéseket, módszerspecifikus képzéseket elvégezni, ja és a legtöbb területen kötelező a 150 óra önismereti terápiára járás. Emellett nem fér bele az, hogy taníts, hacsak nem vagy időmilliomos, és a napjaid nem állnak 24 helyett jóval több órából.

2015. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nincs akadálya, hogy két diplomát szerezz, tanárit és pszichológusit, de kizárt, hogy főállásban tudod csinálni mindkettőt, és valójában mindkettő olyan szakma, ami mellé még egy mellékállás nem hiányzik.


Mindkét szakma olyan, hogy nagyon oda kell tenni magad és elmélyülni benne, ha szeretnéd jól csinálni (márpedig egy pedagógus és egy pszichológus legyen jó).


Egy fenékkel akarsz két lovat megülni, de nem lenne jó ötlet.

2015. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható. :) Én gyógyszerészhallgató vagyok és van olyan gyógyszerészhallgató csoporttársam, aki először a pszichológiát kezdte el, aztán pedig a gyógyszerész szakot és tudja csinálni a kettőt egymás mellett. Az igaz, hogy sokszor láttam rajta, hogy alig él a megterhelés miatt, de akkor is tudja csinálni. Ezt csak azért írtam le neked, mert a gyógyszerész szak sem éppen egy egyszerű szak és ezáltal lehet látni, hogy egy ilyen nehéz szakot is lehet csinálni a pszichológia mellett. Szerintem, vágj bele, aztán majd meglátod. Ha mégsem sikerül összeegyeztetni a kettőt, akkor egy újabb megoldás találásának erejéig még mindig ott van a passziválás lehetősége az egyik szakon. Remélem, segítettem valamit! :)
2015. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lenne egy kérdésem: mit jelent a passziválás lehetősége?
2015. dec. 5. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:
A passzív félév azt jelenti, hogy oda jársz, nem hagyod abba a képzést, nem iratkozol ki, viszont nem vagy "aktív" abban a félévben, tehát "szünetelnek" a tanulmányaid. Olyankor nem vehetsz fel tárgyakat, tehát lényegében nem kerülsz közelebb a diplomához, viszont ha közbejön valami az életedben, vagy külföldre mész rövid időre, és nem tudnád mellette csinálni rendesen a tanulást, vagy ahogy az előző is írja, új megoldást kell találnod, bizonytalan vagy, akkor jó lehetőség lehet arra, hogy kicsit szüneteltesd a tanulást az adott szakon.
2015. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!