Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ad hozzájárulást a munkanélkül...

Ad hozzájárulást a munkanélküli hivatal, vagy teljesen magamnak kell finanszíroznom a felnőtt OKJ-s iskolát (2 éves)?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi érettségim van, de szakmám nincs. Ahhoz, hogy a következő lépést megtegyem, ezt tudnom kellene.Több százezer forint egy évre akármilyen szakma elvégzése felnőttként. A munkanélküli hivatal Nyugaton bizonyos százalékot ad a hozzáfordulóknak a tanulásban, így biztosítva a nagyobb esélyt arra, hogy kikerülnek a munkanélküliek közül.Több százezer forintba kerül a 2 év.
2010. márc. 22. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Több iskolában teljesen ingyenes az első OKJ képzés, ha még csak gimnáziumi érettségid van. Napplin 23 éves korig, estin és levelezőn korhatár nélkül tanulhatsz ingyen, pl. itt: www.atalanta.hu.
2010. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kérdésemre nem kaptam választ, de köszönöm, megnéztem az Atalantát:asszisztenseket, menedzsereket, ügyintézőket képeznek. 23 éve dolgozom a pénzügyi szektorban, pont ebből szeretnék kilépni, és "kézzel fogható" szakmát tanulni,...Pl.: ötvös, De ideírhattam volna bármilyen normális szakmát.
2010. márc. 22. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha regisztrált munkanélküli vagy, a munkaügyi központ fizeti a képzésed díját. Azok közül tudsz választani, amiket Ők kínálnak.
2010. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!