Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minőségbiztosítás szakirány...

Minőségbiztosítás szakirány gépészmérnöki szakon megfelelő, ahhoz, ha tesztmérnök szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy van-e ennek,egyáltalán jelentősége, ha van , akkor milyen szakirány a legmegfelelőbb erre?

2015. dec. 3. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem számítanak az egyetemi szakirányok a később betöltendő állásnál. Sőt jobb, ha tisztában vagy vele, hogy még a diplomádba sem kerül bele, max 1 lapot kapsz róla mellékletben ahol kisbetűkkel megemlítik.


Szerintem tesztmérnökihez jobban passzol egy gépgyártás szakirány, de úgyis multinál beletanulsz majd, egyetemen megszerzett tudás kb 15-20 %-át, ha később hasznosítani tudod. Én a helyedben olyan szakirányt választanék ami a legkönnyebb és a legkevesebb gond van vele.

2015. dec. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én már választottam egyébként. Minőségbiztosításon vagyok (pont az általad is említett okok miatt , ez könnyebb azért , mint egy modellező vagy géptervező, és még érdekesnek is tűnt) igaz,hogy az első félév most szakirányon még,de eléggé másnak képzeltem,kcisit talán csalódtam is, bár remélem,hogy a hátralévő 2 félévben visszajön a hitem.. Igazából az a bajom vele,hogy egy nagy maszlag az egész. Olyan mint valami gazdasági-jogi-vállalatirányítós maszlag , egy kis műszaki valamivel megszórva.. Igazából, ami komoly tárgyukn volt belőle , és ami tényleg műszakinak tekinthető az a Mérés volt. Ezért is (na meg mert korábban,mikor technikusihoz voltam gyakorlaton , akkor egy multi tesztrészlegén voltam) , jutott eszembe a tesztmérnök, mert azt jobban műszaki azért , mint egy folyamatmérnök meg projektmérnök , meg nem is tudom már milyen fantázianeveken futnak a dolgok. Azokkal sincs semmi baj, csak én azt meghagynám a közgazdászoknak. Úgy vagyok vele,ha már ennyit szívtam a mechanikával pl. , áramlástannal , gépelemekkel, akkor annak szeretném is valami hasznát látni majd, és nem eltendálódni menedzsernek meg irodistának :\ De egyébként megerősítettél abban,hogy a bsc-s szakirány kb. semmit nem számít , az a lényeg,hogy gépészmérnök alapdiploma és kész.
2015. dec. 6. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, gépészmérnök alapdiplomád meglesz, a szakirány semmit sem számít és senki sem nézi.


Ha elmész egy állásinterjúra és megpályázol egy állást, pl. projektmérnöki, akkor projekthez kapcsolódó dolgokról fognak kérdezgetni, ha folyamatmérnöknek mész akkor gyártási rendszerekről, automatizálásról stb., folytathatnám így a sort. A lényeg, hogy ha megpályázol egy pozíciót, akkor legyen ahhoz kapcsolódó területről valamennyi szakmai tapasztalatod meg egy kis elméleti alap és akkor simán el tudod magad adni. Ehhez pedig nem kell szakirányt választani, hanem ha valamiről lemaradtál, akkor önképzés útján pótolhatod.

Nekünk annak idején mindig azt mondogatták a tanárok, hogy mi nem azért tanulunk, hogy mindent tudjunk, hanem hogy megtanuljunk tanulni, legyen egy kis fogalmunk az adott területről (egy kis rálátás) és onnantól minden csak önszorgalom kérdése.

2015. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,én is ennek a híve vagyok. Sokan nyavajognak hogy miért kell ezt is meg azt is tanulni , ha Ő úgysem ezzel fog pont foglalkozni , viszont más meg lehet pont,hogy igen. Írtad,hogy az egyetemi tudás 10-15%-át használja majd az ember , de kb. mindegyik végzett mérnök más-más 15%-át.. Arról nem is szólva,hogy ha felmerül valami probléma,akkor (köszönhetően a sokféle tantárgynak) nagy valószínűséggel fogod tudni,hogy hová kell nyúlni (milyen területhez tartozik a probléma , milyen irodalamat érdemes fellapozni stb.) Egyik rokonom mondta pont , aki 30 éve végzett ugyanitt mint én , hogy gépészmérnök a présüzemtől az űrhajózásig mindenhová kell , szóval ezért is tanítanak minden félét az egyetemen,hogy mindenki jó eséllyel megállja majd a helyét az adott területen ahová kerül. Kösz a választ!
2015. dec. 6. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!