Szeretem a földrajzot és a fotózást is, a felsőoktatásban merre tudnék elhelyezkedni?
Ahhoz azért erősebb ambíciók kellenek, mit a "földrajzoznék vagy fotóznék".
Minek keveredtél egyáltalán informatikai iskolába, ha dont gív ö sit?
Keress rá ar
Bocsi, lemaradt.
Keress rá arra, hogy fotóoktatás, esetleg fotós iskola, fotográfus szak, ilyenek... Azért, mert szeretsz fotózni meg föcizni, meg a két szép szemedért, nem fognak felvenni sehová sem, nem a natgeohoz.
Tudomásom szerint a Natgeo szerződéses fotósokkal dolgozik, ott állás nem lesz.
A mai világban a kutya nem kér a fotók mellé diplomát. Illetve ha a kutya nem is, a vállalkozótól kérhetik ellenőrző szervek. De a megrendelőnek az a lényeg, hogy a fotó ütős legyen.
Egy Natgeo kaliberű lapnak eladni egy képet mi kell? Technikai tudás, esztétikai érzék, pénz a felszerelésre és elutazni Afganisztánba, ott egy csomó szerencsével elkerülni, hogy lassan nyúzzanak meg azok, akik szembejönnek (csak az nem akar kikészíteni, aki másfelé jár éppen, és amúgy jobb, ha gyorsan nyúznak meg, mintha lassan), majd egy másik adag szerencsével ott lenni, ahol olyan témák fényképeződhetnek, amik éppen divatosan a nyugati világ érző szívű milliomosaiban.
Ezen kívül az idő a fotós ellen dolgozik, mert amiről egyszer lett kép, arról másodszor már nem olyan érdekes, és már szinte mindenről készült kép.
De én nem elkedvetleníteni akarlak, csak a legyőzendő akadályokat sorolom fel.
Mellesleg szerintem újságírói diplomával jobbak az esélyek, mint valami földrajzossal.
Földrajz és informatika népszerű határterülete a térinformatika, ami akár fotózással is kombinálható, mint például a Google Street View és egyéb képek és a fizikai világ között kapcsolatot teremtő hasonló projektek, vagy akár a megannyi utazással, turizmussal és navigációval foglalkozó informatikai megoldás is mind sok lehetőséget tartogat még - főleg, ha vlaami újat is ki tudsz találni, amire más előtted még nem gondolt.
Persze ehhez elég magas szintű ismeretek kellenek mindegyik területen, de ezekre van értelme figyelmet és energiát összpontosítani.
Szerintem az informatikát ne hagyd ott, arra mindenhol nagy kereslet van. Ha magas szinten műveled, akkor jól meg lehet belőle élni, de ha csak alacsonyabb szinten tanulod, akkor is már minden munkához szükség van rá, úgyhogy veszíteni semmi esetre sem fogsz vele. A földrajz önmagában elég tág fogalom, amibe rengeteg minden belefér. Lehet a fotózásnak is támogató háttér ismeretanyaga, de ehhez nem biztos, hogy szükséges elvégezni egy földrajz szakot.
A fotózásra érdemes a jövődet legkevésbé építeni, mert fotósból hatalmas a kínálat és egyre kisebb a fizetni is hajlandó kereslet, szóval megélni egyre nehezebb fotózásból. Természetfotózásból meg pláne. Csak nagyon kevesen hajlandók fotókért fizetni, természetfotókra meg pláne szűk a fizetőképes kereslet. Nem lehetetlen találni ilyet, de nem is könnyű és elég sok rá a jelentkező. (Úgy tudom, hogy a National Geographic is egyre kevesebbet és egyre kevésbé fizet, egyre kevesebb fotósnak - főleg mióta tömegével sorakoznak a lelkes műkedvelő fotósok, akik boldogan odaadják akár ingyen is az egyébként remek képeiket, csak hogy elmondhassák magukról, hogy megjelentek a National Geographicban.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!