Orvosi állami finanszírozottan mennyi kiadást jelent valakinek félévente, évente?
Azért érdekel, mert orvosira akarsz jelentkezni, vagy csak látens irigységből?
Az, hogy kinek mennyi kiadást jelent, változó. Attól függ, hogy milyenek az igényei, mennyi pénz áll rendelkezésére, nem lehet általánosítani.
Nem mindegy, hogy valaki kollégiumban lakik (ami jelenleg 10e Ft körül van havonta) vagy otthon, illetve ha albérletben, akkor azért 100e Ft-ot fizet havonta, vagy csak 30-at.
Ott van az ösztöndíj is. A tanulmányi nem nagy szám (5,00 körüli átlagra jár 26e körül), illetve rászorulónak a szociális (ez sem eget rengető összeg).
Az, hogy nem lehet mellette dolgozni, megint hülyeség. Van, aki dolgozott már első két évben is részmunkaidőben, hogy legalább az albérletre meglegyen a pénze. Az, hogy ez milyen hatással van a tanulmányokra, megint változó... Tény, hogy nem jellemző medikusköröben az egyetem melletti munka.
Az egyéb kiadások is eltérhetnek. Valaki megveszi az összes könyvet eredetiben, az k*va sokba kerül. De szinte mindent be lehet szerezni használtan/fénymásoltam/elektronikus verzióban ingyen, szóval eléggé le lehet redukálni a költségeket.
ÉS a diákhitelről még nem is beszéltünk, mert az orvosi konkrétan az a kar, ahol meglehetősen nyugodt szívvel vehetsz fel hitelt, amennyiben rászorulsz. Hiszen később biztosan lesz állásod (képességektől és eredményektől függ, hogy hol), ha pedig kimész külföldre, nevetve fizeted vissza kamatostul.
Szóval meg lehet oldani, nem kellenek hozzá milliomos szülők, elég az elszántság meg az akarat :)
Egy orvostanhallgató (SE-ÁOK)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!