Ügyvéd/ügyésszé válás útja, hogy néz ki?
Sose tudtam, hogy néz ki az útjuk, milyen lépcsőfokokat kell megmászni hozzá. Mindenki csak riogatott ettől a 'szaktól'.
Egyetemtől, a végig - milyen utat kell bejárni?
Ha vannak itt jogi pályán dolgozók: ti mennyit kerestek átlagban?
Elvégzed a jogot, ezután három év szakmai gyakorlat következik (ügyvédbojtárként vagy az ügyészségen, attól függ, hogy ügyvéd vagy ügyész akarsz lenni). Ezután kell jogi szakvizsgát tenned.
Miután szakvizsgáztál a területileg illetékes ügyédi kamarába kell belépned.
Fontos: minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd.
Ügyész:
1)Ideális esetben öt év egyetem és szakdolgozat-védés, továbbá öt kemény záróvizsga után állam- és jogtudományi doktor (dr. iur.) foglalkozásdoktori címed és jogi végzettséged lesz.
2)Minimum cum laude (3,51-4,5) átlagú diploma esetében van elvileg esélyed, hogy valamelyik ügyészségen fogalmazó légy. Itt 3 évet kell teljesíteni, hogy szakvizsgázz. A munka mellett az Ügyészképző Akadémián (lehet, hogy nem ez a pontos neve) további oktatás vár rád. Ezután szakvizsgázhatsz - minden fontosabb jogi tárgyból kell, tehát ez csak nevében szakosodás (eléggé nehéz).
3)Ezután két évig ügyészségi titkár vagy. Ezt követően lehetsz a megürülő helyek függvényében ügyész (többségében büntetőjogi területen, azaz vádképviselő leszel; illetve magánjogi vagy közigazgatási területen). Kinevezési kötelezettség nincs (a bírák esetében sem).
4)Mindez ne riasszon el. Jogásznak (meg orvosnak) lenni komoly, nehéz dolog. Illetmény/fizetés, személyes dolgok ügyében írj rám.
Ha elindulsz sok sikert kivanok. En is szeretnek nekivgni.
Van kereset ugyvedbojtarokra Budapesten?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!