Jogász vagy gazdasági szakot válasszak?
Jövőre érettségizek, szóval lassan már ideje lenne dönteni a továbbtanulással kapcsolatban. Engem már kb. 2 éve foglalkoztat komolyabban a jog, legszívesebben ezt tanulnám. Nem mondom, hogy a gazdasági szakok nem érdekelnek, de ha választani kell, a jog jobban vonz. Páran viszont (tanárok, családtagok) céloztak már arra, hogy talán mégis érdemesebb lenne valamilyen gazdasági szakot választani, mert azzal könnyebb elhelyezkedni és jobb karrierlehetőségeket rejt, és a joggal ellentétben nem korlátoz Magyarországra. Ami a képességeimet illeti, nem nagyképűségből, de szerintem mindkettőre képes lennék, hiszen mindkét terület érdekel. A töri a kedvencem, emelt szinten tanulom és emelt érettségit is tervezek belőle, a matek néha nem a szívem csücske de a stabil 5-ös mindig megvan, angolból és franciából van középfokú nyelvvizsgám.
Ti mit választanátok a helyemben?
Ne halgass azokra, akik azt mondják, hogy nincs szükség jogászokra. Rossz jogászoka nincs szükség, JÓKRA azonban annál inkább. Mégcsak az sem igaz, hogy MO-ra korlátozva, nővérem éppen Németországban csinálja az egy éves kiegészítő képzést, ami szükséges a diplomája honosításához (bár kétségtelen, hogy Angliában nem tudsz elhelyezkedni a magya jogi diplomával).
Szóval ha te valóban jogász szeretnél lnni, akkor legyél az! A lényeg, hogy nem 2-3-asokkal kell végigcsinálni, hanem mindent beleadva és akkor meglesz a gyümölcse.
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Végzős jogász hallgatóként csak ugyanezt mondhatom. A közkeletű sztereotípia igaz - jogászokkal Dunát lehet rekeszteni. A rosszakkal. A jók, akik a jelen standardok szerint legalább cum laude szinten képesek lediplomázni, rengeteg lehetőséggel találkoznak.
Ügyvédség, diplomácia, bírósági vagy ügyészségi karrier, jogtanácsosi poszt. De mindenek előtt konvertálható. A Corvinuson és az SZTE-n is van GTK-n olyan gazdasági szak, amelyet külön jogászoknak indítottak. Tehát nem kell feltétlenül vagy-vagy szempontból gondolkodni. Arról nem is beszélve, hogy a külföldi lehetőségek sincsenek olyan messze. Tekintve, hogy léteznek angolszász országokban is olyan kurzusok, amelyek 2 év alatt például az ottani alapképzés diplomáját adják (JD vagy LLB). Léteznek szakirányú mesterképzések (LLM) is. Az EU szervek is ajánlanak gyakornoki programokat. A lista tehát elég hosszú.
Az más kérdés, hogy ennyi idő - az esetemben betegség miatt meghosszabbodott eddig a tanulmányi idő, illetve külföldre megyek egy évre - után mit választana az ember. Ha a helyedben lennék mérlegelném, hogy hány évet szeretnél szinte folyamatos tanulással tölteni. Milyen a kapcsolati tőkéd és a pénzügyi. A jogász szak hosszú és nagyon sokan kihullanak, önhibából vagy a körülményekéből. De ha pontosan tudod, hogy ehhez van kedved, az már fél siker. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!