Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakok vannak a THÉBA...

Milyen szakok vannak a THÉBA Művészeti Szakközépiskolában? Igaz hogy csak érettségi után lehet oda menni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, csak érettségi után lehet menni. De senkinek nem ajánlom. Én jópár éve jártam oda, már akkor is csődközeli állapotba volt az iskola. A diákokon sajtolták be a tandíjat, ami nem is kevés, ennek ellenére érdemi oktatás nem volt. Sok tanár elment, mert nem kapott fizetést, volt, amelyik gyakorlati óránkon elment állásinterjúra.


Meg kell nézni a honlapot. A tanárok névsora fals, mert a legtöbb tanár már nem tanít ott, sőt, nem egy tanított engem egy másik iskolában, a RING-ben. Mindenki menekül innen. A telefonban nagyon kedvesek, de ha a diák odamegy, hogy mégis miért nincs oktatás hónapok óta, miért nincs normális felszerelés (én fotós képzésen voltam), akkor konkrétan leüvöltik a fejét.


Díszlettervező szakon volt egy jó tanár, évi (!) 40ezer forintot kért anyagköltségre. Nem adták meg neki, mert nincs rá pénz. A diákok fellázadtak, minden nap üvöltözés hallatszott ki az irodából, és miután elment ez a tanár, arra hivatkoztak, hogy kommunikációs gondjai voltak (mert külföldi volt és csak angolul kommunikált). Viszont a diákok nagyon jól tudtak vele beszélni, volt egy perfekt angolos diák, aki az angolul nem tudóknak is fordított. És ezt a diákok is elmondták, de le lettek kiabálva.


Az iskola története és szellemisége elméletben nagyon szép, de sajnos már csak egy kényszeres közdelem folyik Andor Edit álmának életben tartásáért, amiért képesek átverni a diákokat, csak hogy legyen fizetőképes diáksereg (akiknek a fele általában még első évben ott hagyja a sulit.) Én fél év után hagytam ott, de a 200ezret ki kellett fizetnem.

2016. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Tényleg volt egy álmom, egy művészeti iskola, amely 1981 óta működik. A fotófelszerelés: fényképezőgépek, állványok, lámpák,derítők, fénymérők, három színű háttér, egy kis fotolabor, és 10 számítógép photoshop programmal. Személyi feltételek: 1 analóg fotó tanár, 1digitális fotó tanár, 1 fotótörténet tanár, 1 művészettörténet tanár- rajztanár, 1 számítógépes tanár. A diákok létszáma 6-7 fő egy csoportban. Eddig minden tanár teljes fizetését kifizettük (egy szobrász és egy számítógépes grafika tanáron kívül, akik nem írták be a jegyeket a naplóba, nem vezették a hiányzást, tehát a munkájukat nem teljesen végezték el- mert ez is hozzátartozik a tanári munkához, azonkívül nem adtak le számlát ami alapján ki lehetett volna fizetni őket - és furcsa módon ezt úgy kommunikálták a diákokkal, mintha ezért mentek volna el.A fizetésüket egy évig őriztük a páncélszekrényben, hogy ha teljesítik a munkájukat és leadják a számlát, akkor ki tudjuk fizetni.) A díszlettervező, jelmeztervező, szcenikus, divattervező szak azóta is működik nagyon jó tanárokkal. Mi is csak olyan magániskola vagyunk mint a többi, küzdünk a létezésért. Könnyű a mai világban egy-két névtelen internetes bejegyzéssel lerombolni azt amit más 30-40 éve építget. Ezt hitelrontásnak nevezik. Köszönöm Andor Edit
2016. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Andor Edit ?
2016. szept. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van oda valamilyen felvételi?
2016. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom nincs azzal, ha egy iskola küzd a létezéséért, azzal sincs gond, ha vannak problémák. A gond ott kezdődik, ha ezeket a problémákat nem kommunikálják és próbálják titkolni.


Ez egy szolgáltatás. Én fizetek, cserébe oktatást várok. Ha nem azt kapom, amit megígértek, akkor jogosan érzem magam átverve.


Sajnos a világ így működik. Ha én elvállalok egy munkát, amit rosszul csinálok, akkor vállalom, hogy utána rossz véleménnyel lesznek rólam és nem háborodom fel rajta, hogy rontják a hírnevemet. A jó hírért tenni kell, és ha az iskola minőségi oktatást fog nyújtani, akkor annak lesz híre, és az emberek tudni fognak róla.


Jártam 4 hónapos fotós képzésre, ami 400ezer forintba került. Nagyon drága, de a mai napig nem bánom, hogy kifizettem. Az iskola mindig telt házzal indul a magas árak ellenére, mert valódi és minőségi oktatást nyújtanak. És ennek híre megy. Ahogy a rossz oktatásnak is.

2016. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!