Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen van szóbeli számonké...

Egyetemen van szóbeli számonkérés?

Figyelt kérdés
Hogy néz ez ki?
2015. jún. 19. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Evkozben nincs szobeli szamonkeres, de a felev vegi vizsga egy adott tantargybol lehet szobeli vagy irasbeli (vagy mindketto). Ezt altalaban a tanar donti el.


Hogy nez ki: huzol egy tetelt, kimesz a tablahoz, es felmondod / megoldod / levezeted stb.

2015. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a többi hallgató is ott van és engem figyel közben? :-S
2015. jún. 19. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen van! kollokviumnak hívják...nálunk jogon úgy néz ki, hogy bementek 4-en a prof irodájába mindenki húz tételt aztán van idő kidolgozni és aztán mehet a móka egyesével..a többiek addig hallgatnak téged. Vagy olyan is van hogy semmi tétel hanem körbeülünk és hajrá mindenkitől kérdez össze-vissza mindent aztán ad mindenkinek egy jegyet!
2015. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen; legalabb 5 - 10 masik hallgato mindig benn van veled egyutt a teremben (nyilvan nem maradhatsz kettesben a tanarral; kell lassak, hogy igazsagos a feleltetes, nincs protekcio, nincs megvesztegetes...)
2015. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben szak, illetve felsőoktatási intézmény függő. Egy volt szobatársam mesélte, hogy náluk év közben is csinált a tanár szóbeli számonkérést. Nekem is volt olyan vizsgám, ahol szóbeli vizsga volt (és egyedül voltam bent, mint ahogy mindenki más is), de volt olyan is egy másik kurzusnál, hogy 4-en 5-en egyszerre. Olyan is előfordult, hogy lehetett választani írásban vagy szóban akarsz vizsgázni.

Az, hogy hogyan néz ki ugyancsak változó. Volt, hogy randomra belekérdezgetett az anyagba, de olyan is, hogy mondott két tételt és akkor beszéljek róluk. De olyan is előfordult, hogy adott felkészülési időt (leírod papírra és azt használhatod felelet közben).


Szóval ez tényleg sok mindentől függ, kár általánosítani.

2015. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(És ha így jobban belegondolok, nálam is volt félév közben szóbeli számonkérés. Egy informatika szakon tanulok és év közben sok tárgyból kell beadni kötelező programokat - "beadandókat", ezeket meg kell védeni szóban: mit miért írtam úgy, mennyire hatékony stb)
2015. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt év közben is szóbelim, nem is egy.

Mostani vizsgaidőszakomban összesen 7 db van/volt...

Minden vizsgán lehet más. Volt olyan, ahol 1 fő ment be és a tanár mellette ült, mikor írta a kapott témakört.

Volt, hogy rajtam kívül 1 vagy 2 ember kidolgozta a tételt, miközben feleltem (ez a leggyakoribb). Egyetlen alkalommal 5 ember volt bent rajtam kívül.

2015. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen tanárfüggő.

Van aki írásbeli vizsgát hirdet meg és van, aki szóbelit. Sőt ebben a félévben az egyik tanár olyan jó arc volt, hogy heti két vizsgaidőpontot hirdetett és az egyik szóbeli, a másik pedig írásbeli volt, hogy mindenki úgy vizsgázzon, ahogy jobban esik neki.

A vizsga menete szintén tanárfüggő. Van akinél a tanári szobába mész be, de van akinél teremben vagy. Van akinél tételt húzol, van aki adja neked a témát. Van akinél kidolgozhatod, van akinél van 2 perced átgondolni stb.

2015. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!