Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha most jöttem...

Mit csináljak, ha most jöttem rá, hogy "rossz" középiskolába mentem?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem egy közgazdasági szakközépben, és rájöttem, hogy igazából nem ez az, amit szeretnék csinálni. Nem szeretnék életem végéig egy irodában ülve monitort bámulni, monoton munkát végezve. Változatos munkát szeretnék, amibe nem fásul bele az ember, szeretnék esetleg szabadtéren dolgozni, bár ez nem feltétel, a lényeg, hogy ne érezzem magam bezárva, és ne legyen monoton. Viszont most már jelentősen leszűkültek a lehetőségeim azáltal, hogy nem gimiben tanultam, egy évig voltak természettudományos tárgyaim, nem is volt nagy hangsúly rajtuk. Szerintetek merre tudnék ellépni? A Közszolgálati Egyetemen gondolkodom, de nem tudom felvennének-e, az például nekem való lenne. De ha nem jön össze?
2015. jún. 16. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

"De ha nem jön össze?"

Ezt meg se hallottam ;)


Komolyra fordítva a szót (bár az előbb se vicceltem), a beszéddel/írással hogy állsz? Mert szerintem az, hogy közgázt tanultál nem feltétlen jelenti azt, hogy irodai ember legyél. Én azt ajánlanám, hogyha jó vagy nyelvekben, akkor lehetnél esetleg a tolmács/fordító a szakterületen.


Lehet hülyeséget mondtam, vagy esetleg ezekben nem igazán vagy jó, akkor gondolom nem is szeretnéd, de csak ötlet volt :)


"A Közszolgálati Egyetemen gondolkodom, de nem tudom felvennének-e, AZ PÉLDÁUL NEKEM VALÓ LENNE."

Mindenképp próbáld meg! Egyik osztálytársam (bár ez még általánosban volt) informatikát szeretett volna (és tegyük hozzá, baromi tehetséges!!!), de merte még bejelölni se "szíve-gimijét" mert úgy volt vele, hogy úgysem veszik fel. Most esztergályosnak tanul. Szereti, de nem ugyanaz, és mondhatom, hogy bánja, hogy annak idején nem jelölte meg a suli, ahova vágyott, mert egyik ismerőse (aki annyira egyébként nem volt tehetséges az infóhoz, mint osztálytáram) be merte jelölni, és sikerült neki, most ott tanul.


Sok sikert!!!

2015. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

de merte még bejelölni

*de NEM merte még bejelölni se

bocs

2015. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindenképp megpróbálom a Közszolgálatit, csak vannak kétségeim :D

Ha nincs más, majd megyek tovább ilyen irányban egyetemen, és legfeljebb keresek más munkát utána, köszönöm a választ! :D

2015. jún. 16. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!