Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi estin/levelezőn,...

Érettségi estin/levelezőn, munka mellett? Csinálta valaki? Hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Most néztem az órarendet, de elképzelhetetlennek tűnik, hogy az emberek ledolgozzák a 8 órájukat, aztán heti háromszor még 6 órát bent ülnek a suliban. Lehet úgy egyáltalán figyelni?
2015. jún. 10. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Erős elhatározás mellett meg lehet csinálni.
2015. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván, különben nem létezne ilyen képzés :)

Engem inkább az érdekel, hogy mik a nehézségek, amire kell figyelni. A párom csinálná majd, és szeretnék neki segíteni. De fogalmam sincs, miben tudnék, mert én rendes nappali képzésben csináltam, úgy az egész más.

2015. jún. 10. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám pár éve érettségizett le, 40 éves fejjel. Ugyan ő nem dolgozott 8 órában minden nap, 6 órát melózott, így könnyebben belefért az idejébe, de nagyon sokszor volt belőle elege. Sokszor nem volt motivációja, úgy érezte, abbahagyja az egészet inkább, olyankor biztatni és segíteni kellett. De ő egyébként nagyon jól tanul, csak anno szakmunkásképzőt végzett, elkezdett dolgozni, aztán jött három gyerek, és csak most volt ideje visszaülni az iskolapadba. Mindene ötös lett :)
2015. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Attól függ, milyen időszakban van a 8 óra :) Nálunk a suli heti 2 délután van. 14-19-20 óráig.Gyárban 3 műszakban dolgozik az egyik csoporttársam. Délelőttös héten később ért be ( 3-fél 4 körül), éjszakás héten rendesen bejárt, délutános héten nem tudott jönni ( illetve ha nagyon muszáj volt, pl dolgozat miatt, néha elcserélte a műszakját vagy szabadnapot kért).

Az, hogy valaki tud-e figyelni, más kérdés. Nem mindegy, hogy fizikai vagy szellemi munkát végez. Meg persze az sem mindegy, hogy mennyire szorgalmas és mennyire fog az agya. :) Ahogy itt olvasgattam, minden esti suli más. Nálunk nem vizsgák voltak, hanem számonkérések, amiket 1-2-3 héttel előre jelentettek be.( ezek sima írásbeli dolgozatok). Van olyan tárgy, ahol pl az előző órai anyagból lehet szorgalmi dolgozatot írni, az is számít... Vannak kötelező olvasmányok, amiket utána elemezni szoktunk órán, majd dolgozat van belőle.

VISZONT van olyan iskola is, ahova 2 hetente 1x kell bemenni, van némi megbeszélés, aztán évi 2x vizsga... Szerintem az első megoldás jobb, mert ott is kevés az idő megérteni, megtanulni az anyagot ( sokszor jó lenne magántanár, aki gyakorolna az emberrel...)

2015. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút kivitelezhető, évente több százan (inkább ezren) szerzik meg így az érettségit. Egyébként nem mindenhol kell 3x bejárni, van, ahol csak heti két délután van tanítás. Természetesen a tanárok tisztában vannak azzal, hogy a diákok már legtöbbször dolgozó emberek, így a tananyagot, a magyarázatot is igyekeznek az ő igényeikhez igazítani.A dolgozatokat is előre bejelentik, illetve adnak ki házidolgozat-témákat, amikkel lehet jegyeket szerezni, és ugye azt akkor írja meg a hallgató, amikor jobban van rá ideje. Illetve az esti sulik sokszor tesznek fel a honlapjukra tanulást segítő anyagokat, óravázlatokat, hogy a diák leellenőrizhesse a saját jegyzetét, vagy, ha nem tudott bemenni egy-egy órára, akkor se maradjon le.

Remélem tudtam segíteni! :)

2015. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!