Egy fotósnak milyen gimnáziumot kell elvégezni vagy milyen egyetemre kéne mennie?
A fotózás mindig is olyan terület volt, ahol a tudásod számít, nem az iskoláid. Ha jók a képeid, akkor azért nem érdekel senkit, hogy milyen papírod van róla, ha rosszak a képeid, akkor azért nem érdekel senkit, hogy milyen papírod van.
Ez nem azt jelenti, hogy nem kell gimnáziumot, tanfolyamot, főiskolát, egyetemet, akármit végezned. Ez azt jelenti, hogy a tudásod számít, nem az, hogy milyen papírod van róla. Ha iskolák nélkül is magadra tudod szedni a tudást, akkor úgy is jó. A legtöbb fotós képzés alapabb, vagy magasabb fokon, de csak egy alap tudást ad (ugyanúgy, ahogy a legtöbb más iskola is), amitől még nem leszel igazán jó, vagy kimagasló, a valóban értékes tudást csak gyakorlás, tapasztalat, rengeteg hozzáolvasás és önképzés során lehet elsajátítani.
Az nem derül ki a kérdésedből, hogy miért kérdezed. A fotózás nagyon szép hobbi, jó szórakozás, kellemes időtöltés és ha csak ilyenként gondolsbz rá, akkor pláne nem kell semmilyen iskola, vagy akár bármilyen képzés hozzá. Persze hobbiként sem árt.
Ha szakmaként és megélhetésként gondolsz rá, akkor mindenképpen kell valamilyen államilag elismert iskolai végzettség, vagy egy OKJ tanfolyam hozzá, hogy vállalkozóként csinálhasd, vagy egy cég, amelyik hajlandó alkalmazni (akár papírral, akár anélkül) - ehhez persze a tudásoddal meg kell győzni őket, hogy érdemes is téged alkalmazni.
Nagyon sokan szeretnének fotózásból élni, de mióta mindenki fotózik, azóta egyre kisebb a kereslet a fotósok iránt és egyre kevesebbet akarnak fizetni érte, úgyhogy egyre nehezebb megélni belőle. Nem lehetetlen, de jól kell csinálni és még úgy is nehéz. Minden próbálkozó abban bízik, hogy ő a szerencsés kevesek közé tartozik majd, akinek sikerül, de a többség csalódik.
Ha érdekel a fotózás, akkor ismerkedj vele, tanuld meg és csináld, vegyél könyveket és akár tanfolyamokra, iskolákba is menj el. De szerintem a jövődet és a megélhetésedet ne a fotózásra (és ne is videózásra, vagy grafikusi munkára mint rokon területre ,-)) építsd, mert máshol sokkal jobb esélyeid vannak.
Ha mindenáron meg akarod próbálni, szerintem akkor is érdemes a tanulmányaidat más irányba szervezni, mert ha gazdasági, pénzügyi, könyvelési dolgokat tanulsz, akkor az olyan vállalkozási alapokat ad, ami nélkülözhetetlen ahhoz, hogy sikeres lehess a fotózásban, viszont ha a fotózás mégsem működik üzletileg, ezekkel az alapokkal más területen még el tudsz helyezkedni, míg a fotózással önmagában sokkal kevésbé fog menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!