Mit csinál egy"általános rendszergazda"?
Az első válaszolónak láthatóan fogalma sincs róla, csak hozzászólt...
Megtervez egy hálózatot, hardveresen és szoftveresen, programokat telepít és konfigurál, vagy önállóan szerzi be a szükséges anyagokat, eszközöket, gépeket, programokat, vagy összeállítja a kívánságlistát, hogy szerinte mire lenne szükség, és azzal állandóan nyaggatja a beszerzésért illetékes vezetőt, nyilvántartja az eszközöket és programokat, gondoskodik az adatok biztonságáról, mentéséről, felhasználói azonosítókat ad ki és tart karban, esetenként elvégzi a szerelő munkáját is (ha kell, a porban csúszva), hibákat keres és javít, ismeri a fontosabb hálózati és asztali operációs rendszerek működését, ha nagyon kompetens, akkor egyszerűbb programozási feladatokat is el tud látni, de ez nem mindenhol kötelező.
Rengeteget tanul, folyamatosan képzi magát, beleértve az angol nyelvű szakirodalom követését is, ami nélkül lépni se tudna.
Segít a felhasználóknak a tényleges és álproblémáikban, idióta felhasználói kérdésekre válaszol, amelyek egy része a felhasználók elemi informatikai tudatlanságábókl származik. Ha nem tudja elég hamar meghúzni a határokat, akkor hamar számítástechnika-tanárrá válik a munkahelyen, mindenki tőle fogja elvárni, hogy tanítson meg olyan dolgokat akár százszor is, vagy oldjon meg olyan dolgokat, amiket a dolgozóknak kellene, és fel sem lett volna szabad venni a dolgozókat ilyen tudás nélkül, de mégis fölvették. Megpróbálja értelmezni a felhasználók buta és érthetetlen kérdéseit, és válaszol az értelmesekre.
Állandóan elérhető, ha kell, akkor hétvégén is berángatják, ha valami hiba van, esetleg fölöslegesen, mert valaki éppen idióta volt.
Ha sokat dolgozik, és minden tökéletesen működik, akkor azt senki nem veszi észre. Ha valami elromlik, azt azonnal mindenki észreveszi. A felhasználók azt hiszik, hogy nincs is semmi dolga, vagy hogy csak annyi van, amennyit az első válaszoló írt. Ilyen szempontból hálátlan a munkája.
Ami jó benne:
- ha ügyes, nagyon sok pénzt kereshet
- kreatív munkát végezhet, ügyes megoldásokat találhat ki, és örülhet, hogy már megint milyen jól sikerült
- akkor is annyit internetezik, amennyit akar, ha a munkahelyen a többiek nem. Ő fogja beállítani a többiek korlátozásait. Ha a többiek internetezését cenzúrázzák valamelyik cégnél, akkor ő ki tud bújni a cenzúra alól (van ilyen).
Na hirtelen ennyi, mielőtt elszáll.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!