Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvennének úgy az ELTE...

Felvennének úgy az ELTE BTK-ra történelem-magyar szakra (mesterképzésre), ha az alapképzést máshol végezném?

Figyelt kérdés

Szeretnék történelem-magyar szakos tanár lenni, és az lenne a kérdésem, hogy ha a 3 éves alapképzést máshol csinálnám(egészen pontosan SK-ban, a Selye Egyetemen), akkor lenne e lehetőségem mesterképzésre járni az ELTE-re.


Néztem a honlapot, de nekem nem világos a dolog.

Lehet banális kérdés, de mozgok túl otthonosan ezekben a dolgokban(ráadásul határon túli vagyok).



2015. febr. 14. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
A tanári képzés már osztatlan.
2015. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs nálunk külön tanári alap- és mesterképzés.
2015. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha újonnan kezdenéd a tanárképzést, akkor már csak osztatlanra mehetnél.


Viszont kifutó képzésben szerintem még hirdetnek meg MA tanári képzést. Hiszen akik az osztatlan képzés bevezetése előtt kezdték meg a BA alapszakot, azoknak kell még meghirdetni mesterképzést!


Az MA képzés előfeltételeit bizonyára megtalálod az ELTE honlapján a képzés leírásánál vagy a felvi.hu-n. Ha kérdésed van, szerintem hívd fel az ELTE TO-ját.


Egyébként úgy tudom, hogy kifutó rendszerben 2016-ig hirdetnek meg MA képzéseket, de nem biztos, hogy jól emlékszem erre.

2015. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm mindenkinek.


Szóval akkor ezt vegyem úgy, hogy mindenképpen osztatlan 10-11-12 féléves képzésre járhatnék csak?

Azaz ha itthon elvégzem a három évet és "bakalár" leszek, akkor már nem tudnék mesterképzésre menni, mert olyan már nem lesz, gondolom.


Ahová mennék ott nagyon erős a történelem. Az iskolát szidja mindenki, mint a sz*rt(már bocsánat), de a 2/3 ócsárolónak nincs igaza. Tény, hogy nem a legjobb egyetem Szlovákiában(tipikusan a "felveszünk mindenkit" egyetem, viszont utána jön a szórás, s ha szegény, szerencsétlen illetőt kiszórják, akkor máris világgá kürtöli, milyen rossz iskola, ő nem tehet róla stb.)De amit én szeretnék tanulni(történelem), azt színvonalasan oktatják.

2015. febr. 23. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, először is, azt döntsd el, hol akarsz tanítani. Felvidéken vagy Magyarországon? Mert ha Felvidéken, akkor jelentkezz a Selye Egyetemre és maradj is ott, ha pedig Magyarországon, akkor gyere ide és csináld az ELTE az egész osztatlan képzést.


Ha képes lennél Bp-re jönni a két év mester miatt, akkor miért nem jössz ide osztatlanra, ami 5 év? Ha még ma is a BA+MA képzés lenne, azt mondanám, kezdd otthon az egyetemet, és utána gyere Bp-re, de ez ma már nincs így. Legjobb egyben megcsinálni valahol, ahol tanítani akarsz.

2015. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!