Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen főiskolai\egyetemi...

Milyen főiskolai\egyetemi karokon\szakokon helyezkedhetnék el a közeljövőben? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Főiskolai vagy egyetemi karok\szakok érdekelnének ahol elhelyezkedhetnék a jövőben,jelenleg 10.-es vagyok természettudomány - bilingv angol osztályon, készülök angol nyelv és ecdl vizsgára, és még semmiféle komolyabb elképzelésem nincs :\ szeretem a bioszt és mindent ami ahoz kapcsolódik, megy a matek de nem a legjobban, de fizika már jobban.

2015. febr. 7. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen egyetemen, főiskolán el lehet helyezkedni, csak rohadt sokat kell tanulni, doktorálnod kell, és elismertségre kell szert tenned.
2015. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző: Nem feltétlenül kell PhD végzettség.
2015. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondja az első válaszoló. Annyit hozzátennék, hogy már egyetemistaként érdemes kutatómunkával foglalkozni, tudományos diákköri konferenciákon részt venni és publikálni. Ezek is nagyon jelentősen növelik az esélyét annak, hogy az egyetemen tudj elhelyezkedni. Persze, a doktori iskola megkerülhetetlen, ha egyetemi oktató vagy kutató szeretnél lenni.

De el lehet helyezkedni pl. laboránsként, asszisztensként, vagy akár oktatásszervezőként is, ilyen munkakörökhöz nem szükséges magasabb végzettség.

2015. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket, egyetemi oktatásszervezőkről bővebben, valami?
2015. febr. 8. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:

A tanszéki/intézeti oktatásszervezők feladataiban elég nagy különbségek lehetnek az egyes intézmények között, de úgy nagyjából: órarendkészítés, órarendi változások ügyintézése, hallgatói csoportok beosztása, nyilvántartása, felvételi vizsgák, záróvizsgák, szigorlatok előkészítése, kapcsolattartás a külsős óraadókkal, szakmai gyakorlatokkal, szakdolgozatokkal kapcsolatos dokumentumok begyűjtése, nyilvántartása, meg úgy általában, ha egy hallgatónak kérdése van, akkor első körben tájékoztatást ad neki (pl. tavaly nem sikerült az egyik tárgyam, hogyan pótolhatom, lehet-e szakdolgozati témát változtatni, mehetek-e az X céghez gyakorlatra stb.). Nyilván a kérdések egy részére nem tud vagy nem jogosult válaszolni, ilyenkor küldi tovább a hallgatót pl. a tanszékvezetőhöz vagy javasolja, hogy adja be írásban a kérelmét.


Létezik olyan is, hogy tanulmányi ügyintéző. Ő nem a tanszéken, hanem a tanulmányi osztályon dolgozik, feladata az, hogy a rá bízott szak (évfolyam stb.) hallgatóinak a hallgatói jogviszonnyal kapcsolatos ügyeit intézze (beiratkozás, passziváltatás, tantárgyak akkreditálása stb.), adminisztrálja a különféle kérvényeket, az ezekkel kapcsolatos döntéseket, záróvizsga előtt ellenőrzi, hogy teljesítette-e a hallgató az előírt krediteket stb.

2015. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!