Van itt közületek olyan, aki Növényorvosnak tanul?
Ez egy jó, hasznos szak. Tanulni természetesen minden egyetemen kell, de nem borzasztóan nehéz, ha valaki biológiából, kémiából, agrártudományokból jó.
A növényorvos szak 2 éves MSc képzés, amely bármilyen agrártudományi BSc-re, illetve esetleg biológia BSc-re építhető.
Magyarországon több intézmény is hirdet ilyen mesterképzést, de óriási különbség van köztük szakmai színvonalban és abban, hogy ad-e használható nemzetközileg elismert tudást, segít-e komoly szakmai kapcsolatrendszer kiépítésében.
Kiemelkedően a legjobb ezen a téren a SZIE-MKK (Gödöllő) és a DE MÉK (Debrecen).
Közepesnek tekinthető a NYME MÉK (Mosonmagyaróvár) és a PE-GK (Keszthelyi Georgikon).
Teljesen komolytalan a BCE-KTK. Állítólag Kecskemét is tervezi, hogy majd indít ilyesmit, de szerintem az sem vehető komolyan, mégha sikerül is nekik.
Hát végül is ez nem vegyész szak, ha agrármérnökként végeztél akkor meg kell, hogy legyenek a szükséges alapjaid. Az oktatók szerintem jók, a stílusuk persze különböző. Nem tudom te mikor végeztél, mostanában voltak szervezeti átalakítások.
A növényorvos szak gazdája a Növényvédelmi Intézet, aminek a következő csoportjai vannak:
-Növénykórtani csoport
-Növényvédelmi állattani csoport
-Integrált növényvédelmi csoport
-Gyomszabályozási csoport
-Mikrobiológia és környezettoxikológiai csoport
Szerintem ne aggódj túlságosan, hanem, ha kedved van hozzá akkor vágj bele bátran. Ami fontos lehet, hogy igyekezz minél hamarabb egy jó témavezetőt találni, mert igazán mélyen ahhoz fogsz érteni amiből a diplomamunkádat írod és a szakmai kapcsolataid is azon keresztül alakulnak ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!