Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy belgyógyás...

Mi kell ahhoz, hogy belgyógyász legyek?

Figyelt kérdés
El kell végezni a hat év orvosit meg a rezidens képzést, de utána, hogy zajlik a szakorvosi képzés?

2014. dec. 29. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
6 év az általános orvos képzés az egyetemen, nincs külön rezidensképzés, az benne van a szakorvosképzésben, a 6 év után még 5 év a belgyógyász szakorvosképzés, ebben benne van a rezidensképzés is
2014. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és hogy zajlik a szakorvosi képzés?
2014. dec. 29. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A szakorvosképzés úgy zajlik, hogy szakorvos mellett végzed el a teendőket, vagyis osztályon vagy, tevékenykedsz, jársz az orvossal vizitelni, diagnózist állítasz fel vele, megbeszéled vele a terápiát, vizsgálsz is beteget, természetesen csak szakorvos felügyelete mellett, nagyrészt megcsinálsz a felügyelő orvos helyett mindent :D vagyis kórházban dolgozol, közben pedig tanulsz és készülsz a szakvizsgádra, ami ahhoz kell, hogy megkapd a szakorvosi papírodat
2014. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Még mindig én vagyok. :D



Az első évesek (interns) feladata a betegek anamnézisének felvétele, vizsgálata, ők rendelik el a diagnosztikus intézkedéseket, és bár idősebbek közvetlen felügyelete alatt, de messzemenően önállóan dolgoznak. Adminisztratív ténykedésük többnyire a leletek értékelésére és az epikrízisek megírására összpontosul.

A második évtől immáron rezidensként egyre nagyobb beavatkozásokat bíznak a jelöltre, melyeket alapvetően tapasztalt szakorvosok, vagy maga az osztályvezető asszisztál. Még a privát betegek műtétei is a leírt szempontok szerint történnek. Mindezen túl számtalan szakmai lehetőséget vehetnek igénybe: reggelente osztályos megbeszélések, hetente vendégelőadások és klinikopatológiai konferenciák látogatása, tudományos rendezvényeken való részvétel stb. A kiképzés szerves része a rotáció a különböző osztályokon.

A nagy szakmákban (belgyógyászat, sebészet) a fiatalok hetente fél napot töltenek el az ambuláns beteggondozási programban (continuity care clinic). A rezidens ezen a rendelésen úgy találkozik betegeivel, mintha saját praxisában lenne – mindez természetesen főorvosi felügyelet mellett. Ily módon tanulja meg a szakorvosjelölt a hosszú távú betegkövetési módszereket, az egész embert figyelembe vevő ellátást az első jelentkezéstől a gyógyulásig, hiszen egész kiképzése folyamán egy személyben ő tartja a kapcsolatot a betegekkel.

A szakképzés utolsó éveiben levő fiatal neve: chief vagy senior supervising resident. Ebben a funkcióban már csaknem önállóan gyógyít a szakorvosjelölt. A kiképzés zavartalansága érdekében egyébként az USA-ban a rezidens az egész időtartamra szóló munkaszerződést kap.

2014. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. dec. 29. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!