Mi a különbség a Budapesti Corvinus egyetem pénzügy és számvitel valamint gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés szakjai között?
PÉNZÜGY ÉS SZÁMVITEL ALAPSZAK
A pénzügy és számvitel alapképzési szak a gazdaságtudományi képzési terület üzleti ágához tartozik. Az ezen a szakon szerzett diplomában szereplő szakképzettség: közgazdász pénzügy és számvitel alapképzési szakon. A pénzügyi és számviteli alapszakot oktató intézmények képzési célkitűzése egyrészt, hogy a hallgatók a diploma megszerzéséig elérjék azt a tudásszintet, amellyel a következő képzési szintre tovább léphetnek, másrészt azok a hallgatók, akik diplomájukkal a tovább tanulás helyett inkább a munkaerőpiac felé veszik az irányt, rendelkezzenek a megfelelő gyakorlattal a számviteli szakfeladatok irányítására, a gazdálkodó és egyéb szervezetek számviteli politikájának és rendjének kialakítására, költséggazdálkodási rendszerek kialakítására. A képzés alatt a hallgatók megtanulják a pénzügyi, befektetési, finanszírozási, beruházási döntések előkészítését, a hitelkérelmek, pénzügyi tervek, pályázatok készítését, önálló finanszírozási döntések, mérlegbeszámolók elkészítését, vagyoni és üzleti működésre vonatkozó beszámolók összeállítását. Elsajátítják, hogyan tegyenek eleget az adó-, illeték-, vám-, jövedék-, tb-kötelezettségeknek, és hogyan készítsenek el bevallásokat.
GAZDASÁGELEMZÉS ALAPSZAK
A gazdaságelemzés az alkalmazott közgazdaságtanhoz hasonlóan a gazdaságtudományi képzési terület közgazdasági képzési ágához tartozik. A diplomával szerzett szakképzettség megnevezése: közgazdász gazdaságelemzés alapképzési szakon. A gazdaságelemzés alapszak képzési célja, hogy a hallgatók a diploma megszerzéséig elsajátított tudásanyag, elméleti ismeret birtokában alkalmasak legyenek a következő képzési szint elvégzéséhez, illetve a munkaerőpiacra kikerülve legyenek tisztában a közgazdasági elméletekkel és módszerekkel és ezek matematikai alapjaival, a nemzeti és nemzetközi gazdaság működésének törvényszerűségeivel, a gazdasági erőforrásokkal való gazdálkodás alapelveivel. A képzés során a hallgatók megismerkednek a gazdasági szereplők döntéseit alakító tényezőkkel, az általuk hozott döntések komplex kölcsönhatásainak rendszerével. Elsajátítják, hogyan készíthetnek gyakorlati elemzésre alkalmas modelleket, módszereket. Alkalmasak lesznek a stratégiai jellegű gazdasági- és vállalatpolitikai problémák felismerésére, megoldására irányuló döntések előkészítésére.
Nézd meg a két szak operatív tantervét a Corvinus weboldalán, tökéletesen fogod látni a kettő közötti eltérést. A gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés a gazdaságelemző szak utódja, nagyon kemény a matek és emelt is kell rá(nem mintha a másik szakra lenne esélyed emelt matek nélkül bekerülni), a pénzügy és számvitelben pedig több az üzleti tantárgy, pl.: pénzügyi-számvitel, bankismeret... talán ezzel a közgázos szakkal most a legkönnyebb elhelyezkedni, de egyikkel se lesz problémád.
Elhelyezkedés attól is függ melyik szakirányon vagy, számviteles mehet könyvvizsgálós cégekhez például, pénzügyes meg bankokhoz, tőzsdés cégekhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!