Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már elvégeztem egy egyeteme...

Ha már elvégeztem egy egyetemet (6 félév) akkor ha egy másikra jelentkezek, akkor már csak a költségtérítéses rendszerbe kerülhetek be?

Figyelt kérdés
Adott esetben: elvégzem 3 év alatt az ELTE óvónőképzőjét és rögtön utána szeretnék a MOMEra menni ( már ha sikerül a felvételi,ugye) akkor oda már csak fizetősen kerülhetek be? Illetve hogy akkor az intézmény által megszabott költségtérítéses félévet fizetném,vagy más összeg ez? Valamint hogy erről át lehet-e kerülni államilag finanszírozottra (jó tanulmányi eredménystb.miatt) - nem reménykedem, de hátha. Tudom hogy ha 3 félév alatt jelentkezek új egyetemre,azért még nem kell fizetni, de nem tudnám együtt csinálni a kettőt.
2010. febr. 2. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
ha alapra mész akkor fizetős lehetsz
2010. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam erről a felvi.hu-n:


Kérdés: "Ha már van egy befejezett államilag finanszírozott alapképzésem, akkor egy új alapképzésen lehetek-e államilag támogatott, vagy csak költségtérítéses? (Az eddigi 12 államilag támogatott félévből 6-ot használok fel a jelenlegi szakommal, és tanáraim szerint a másik 6 félévet bármire felhasználhatom, de a Felvételi Tájékoztatóban olvastam, hogy azonos ciklusra már nem alkalmazható.)"


Válasz: "1. A felsőoktatásról szóló törvény kimondja, hogy egy személy 12 féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben, beleértve a felsőfokú szakképzést is. Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy aki államilag támogatott képzésben valamely képzési ciklusban végbizonyítványt szerzett, ugyanabban a képzési ciklusban nem vehet részt államilag támogatott képzésben.


1.1. Ez tehát azt jelenti, hogy amennyiben Ön abszolutóriumot szerez a jelenlegi képzésében, úgy a továbbiakban nem vehet részt államilag támogatott alapképzésben akkor sem, ha még nem használta ki a 12 félévnyi támogatási időt.

1.2. A fennmaradó 6 támogatott félévet tehát csak más képzési ciklusba tartozó képzésben használhatná fel."

2010. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!