Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy diplomám és egy...

Ha van egy diplomám és egy szakmunkám azzal el lehet helyezkedni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdést elég furcsán tettem fel az igaz.

Azt akarom, hogy egyetem mellett járnék valami OKJ képzésre. Pl. szakács. Tetszik ez a szakma, meg egész jó dolognak tartom, ha lenne egy diplomám meg egy szakmám. Ha pl. nem találnék diplomásként állást, akkor még mindig mehetnék dolgozni szakácsként. Mennyire életképes ez az ötlet?

Diplomás szakács? Egyáltalán foglalkoztatnak ilyet? Vagy eleve kizáró ok, mert egy diplomásnak többet kellene fizetni?


2010. febr. 2. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ötlet tökjó, minél több lábon állsz, annál jobb helyzetben vagy.

A minimálbérnél számít, hogy van-e diplomádm illetve közszférában. Egy szakács szerintem nem minimálbért kap, szóval szerintem nem hátrány. Inkább előny :)

2010. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legfeljebb letagadod a diplomádat. De az biztos, hogy azért mert diplomás vagy, nem fogsz nagyobb bért kapni, mint egy szakmunkás szakács, csak maximum nem vesznek fel, ha bevallod, hogy diplomás vagy.
2010. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából nem is a pénz érdekel, hanem az elhelyezkedés, és legalább legyen valami munkám. A diploma miatt egyáltalán nem tartanék nagyobb fizetésre igényt. Csak legyen valami munka...

Viszont erről a letagadásról olvastam, hogy elvileg bűncselekménynek számít. :S

2010. febr. 2. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!