Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi legyek, szerintetek?

Nem tudom mi legyek, szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval, itt az ideje dönteni hova menjek. Érdekel az építészet tervezés, maguk az épületek, gondoltam megyek építészmérnöknek, de az nem adna olyan stabil elhelyezkedési lehetőséget mint az építőmérnök (ami szintén érdekel).

Arra van lehetőség, hogy elvégzem az építőmérnökit, esetleg rakok mesterképzést, majd kitanulom az építészmérnökit is?



2014. dec. 9. 23:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezzel kb. meg is válaszoltad a saját kérdésed :) Menj akkor építőmérnöknek, ha neked ez tűnik biztosabbnak és még érdekel is.

Megcsinálhatod az építőm. alapszakot+mesterszakot és utána az építőm., nincs korlátozva, hogy mennyi végzettséget szerezhetsz. Talán még krediteket is tudnál elfogadtatni a 2. alapszakhoz, de szerintem felesleges lenne. Az alapszak+mester is elég lenne, de ha mindenképpen akarsz utána még egy BSc-t inkább olyat keress, ami még kapcsolódik ehhez a területhez, de egy kicsit messzebb áll tőle, mint a építész és a építő egymástól.

Én pl. jogot majd közgázt végeztem és most gazdasági cégnél vagyok jogász. Külön-külön is jól lehet helyezkedni, de így kombinálva jobb a fizu és minkét végzettségem tudom hasznosítani. Kicsit utána kell járni, és ha majd a mester után is akarsz még egy BSc-t olyat válassz, amit össze tudsz párosítani. Így még jobbak is az esélyed egy munkára. De a BSc+mester is nagyon jó alapot ad.

2014. dec. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!