Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Költségtérítéses képzésen jár...

Költségtérítéses képzésen jár az árvaellátás?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,jár, csak szociális támogatást nem tudsz igényelni az egyetemtől. Csak abban az esetben nem jár árvaellátás, ha levelezősön vagy, vagy pedig akkor, ha elmúltál 25.
2010. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Egyébként ha hátrányos helyzetű vagyok,akkor lehet kérni a költségtérítési díj csökkentését méltányossági alapon? Ha pedig a tárgyak egy részét már teljesítettem másik iskolában és azt beszámítják,akkor kredit alapon lehet kérni a költségcsökkentését?
2010. jan. 31. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan van, hogy kreditalapon fizethetsz, vagyis megvan szabva, hogy egy kredit mennyit ér, és akkor csak annyit fizetsz, amennyi kreditértékben vettél fel tárgyat. De ha jól tudom ez csak 2 elvégzett félév után lehetséges. Azt sem tudom, hogy ez minden intézményben így van-e. Érdemes utánakérdezni. Ez a Debreceni Egyetem Állam és Jogtudományi Karán van így.

Nem tudom, hogy hátrányos helyzet esetén tudsz -e valamilyen könnyítést kapni, én csak erről tudok.

Ha meg már vannak tárgyaid, amiket teljesítettél, azokat be kell számíttatni félév elején és akkor abból nem kell vizsgáznod, és az előző intézményben megkapott jegyet fogják ott is számolni.

2010. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!