Államilag támogatott képzésről költségtérítésesre?
Sziasztok!
A Miskolci Egyetemen Földtudományi Karán vagyok végzős hallgató. Előző félévben kellett volna végeznem, de egy tantárgy miatt nem sikerült. Most passzív féléven vagyok, mert a tantárgyat csak a tavaszi félévben indítják.
Mivel a tavaszi félév lesz a 9. félévem, szeretnék költségtérítéses képzésre átváltani, hogy a mesterszak során ne kelljen fizetnem a több mint 300 000 ft tandíjat, inkább most fizetném ki, ami csak a fele lenne.
Csak általános kérvénnyel tudnám beadni a kérelmet. De ugye a fő aggodalmam, hogy csak a tavaszi félévre kérném a költségtérítést.
Egyáltalán, ha beadom, mennyire valószínű, hogy pozitívan bírálják el? Illetve rendkívüli érvnek kell ahhoz lennie, hogy költségtérítéses képzésre átrakjanak?
Nagyon sürgős lenne a kérdésemre a válasz.
Főleg olyanok válaszát várnám, ha van egyáltalán ilyen személy, akik már esetleg ilyet csináltak.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
Nagyon szépen köszönöm a választ!
Az a baj, hogy jól számoltam, bár ne úgy lenne. Nekem már 1 éve kellett volna végeznem, de egy tantárgy miatt egy fél évet csúsztam, az a tárgy is a legelejéről. A szakdolgozatomat már leadtam, azzal nincs további teendőm, de 1 tárgy miatt plusz 1 évet csúszok, mert csak tavasszal indítják az adott tárgyat (nem nevezném meg).
És igen azt is tudom, hogy a passzív félév nem számít bele az állami félévek számába, szóval legközelebbi állami félévem a tavaszi lesz, de idáig már 8 félévet használtam el (a passzív félévet ugye nem számolván), ha tavasszal is államin leszek akkor az már 9 félév lesz. És csak 3 félév jut akkor MSc-re sajnos.
Voltam már a TO-n a félév elején és annyit mondott a hölgy, hogy adjak be egy kérvényt legfeljebb január közepéig, de amikor rákérdeztem arra, hogy mennyi a valószínűsége, hogy át is tesznek költségesre, annyit tudott mondani, hogy nem tud erre válaszolni, ahogy te is fogalmaztad, hogy nem igazán szokás államiról költségesre áttenni a hallgatót kérésre, pláne nem keresztfélévben.
De a logika azt diktálná, hogy inkább most fizetném ki a tandíjat, ami feleannyi mintha MSc-n fizetnék egy félévet. Ezt pedig nem írhatnám bele indoknak, mert akkor tuti elutasítanának, de arra sem hivatkozhatnék, hogy az egy tanév alatt kötelezően megszerzendő 30 kreditem sem lesz meg, mert ha ilyen van akkor az őszi félévre sorolnak át költségtérítésre.
Abszolút megértelek. Hasonló problémába ütköztem, és én is az ME-re jártam. Én költségesen kezdtem a 2. szakomat, 1. szakon állami támogatott voltam.(párhuzamos képzés) Akartam hagyni az MSC-re támogatható féléveket.
Első szakom 7 félév állami volt. Második szakomon csak fizetősre vettek fel, itt az első 4 félévet fizettem, majd az 5. és 6. félévre államira átkerültem, így összesen 9. állami félévet használtam fel, megmaradt 3 félévem Msc-re. Az én általam választott Msc-m csak 3 féléves. Azért nem jelentkeztem át még z Me-na 2. szakomon 2. félév után államira (pedig eredményeim megengedték volna) mert nekem így volt gazdaságosabb. Az 2. alapszak csak 132.000/félév ebből is 33% kedvezményem volt a párhuzamos képzés miatt. Az Msc-n már semmilyen kedvezményem nincs 350.000/félév. Így jöttem ki jól anyagilag, mert pont elhasználom a 12 félévemet államin.
Teljesen jól csináltad az egészet. Jól átgondoltad, jól megoldottad. Én még nem tudom, hogy hogy fogom megoldani, ha mást nem tudok akkor maradnom kell államin, amíg végre megszerzem az alapszakos diplomát, aztán majd gyűjtök egy félév MSc-re is, keresek valamilyen ideiglenes diákmunkát aztán majd lesz valahogyan.
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!