Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi karára járókhoz lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Nos, sokat nézegettem már az internetet,de mégis arra jutottam, hogy sokkal jobbnak látom ha itt teszem fel kérdéseimet és személyes tapasztalatot tudnak adni azok az illetők akik oda járnak/jártak.

Ugye körülbelül bejött 2-3 éve, hogy két emelt szükséges a felvételihez, sokat olvasgattam és azt mondták hogy a biológia mellé inkább a kémiát érdemesebb felvenni, mert inkább az fog kelleni az egyetemen, de vannak akik fizikával mennek( mert abból több pontot tudnak összeszedni) és a kémiát meg egyetemen tanulják meg, az lenne ezzel a kérdésem hogy, mekkora az a tudás (általánosságba) amit az emeltek adnak (biológia,kémia) az orvosihoz képest? A következő kérdésem az lenne hogy a biológián és kémián kívül milyen hangsúlyt kap a matek, fizika? Ezekről olvastam többet, gondolom ilyen földrajz és hasonlók nincsenek, illetve a pszichológia, latin ők milyen szinten vannak az órarendben+ mennyire kérik őket számon, mennyire húzósak?

Egy héten átlagosan hány óra van? Mennyi ebből a gyakorlat és mennyi a rendes óra. Ha vizsgaidőszak van, akkor hány vizsga szokott körülbelül lenni? A gyakorlatból vannak vizsgák? Egy gyakorlaton mit szoktatok csinálni? A csoportok hogyan vannak elrendezve? Hány fős? Mit igényel többet a szak, lexikális tudást vagy inkább a logikai "reál tudományokhoz való értést".

Ha valaki elvégzi a hat évet utána hova tovább? önmagában ér valamit az általános orvosi diploma? Ha elmegy valaki szakorvosképzésre akkor ő már dolgozik és kap fizetés és hasonlók?



2014. okt. 30. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, az elején nagyon lájtosnak indult a kérdésed, de aztán bedurvultál ám:D


Az emelt biosz kb. arra elég, hogy az első félévben megértsd, amit mondanak előadáson:D Minimális alap, de igazán sok köze nincs az egyetemi anyaghoz. Talán a sejtbiosznál volt legjobban érezhető az emelt biosz előnye a középpel szemben.


A kémiánál jobb a helyzet, mert ott az anyag gyakorlatilag az emelt kémia anyaga egy kicsit kiegészítve, de kevesebb és egyszerűbb számolással.


A fizika egy éves, de a gimis anyaghoz nincs olyan sok köze. De persze így is könnyebb annak, aki nem volt sík hülye belőle gimiben, vagy esetleg emelten tanulta. Legalábbis én így vettem észre:D


Matek nincs. Fizikán belül van statisztika, de az elég gagyi, csak alapműveletek kellenek hozzá.


A pszichológia rizsa, ingyen kredit (de persze kötelező, és összesen azt hiszem 3 félév). A latin kötelező (heti 1x90 perc volt azt hiszem), de nem gázos, azok is boldogultak vele, akik nem tanultak előtte.


Az órarend változó, függ az évfolyamtól, meg persze attól is, mennyi kreditet veszel fel. Nekem első félévben 30 órám volt (45 percet számoltam 1 órának). Ebből 12 előadás, 2-4 szeminárium, a többi gyakorlat.


A vizsgák száma is erősen függ az évfolyamtól és a felvett tárgyak számától. Az első pár évben viszonylag kevés vizsgám volt, de azok nehezek voltak.

Később meg rengeteg vizsga, de könnyebbek (mondjuk nem azért, mert annyival kevesebb az anyag, hanem inkább hozzászokik az ember a terheléshez:D).


Gyakorlatból nincsen vizsga, de vannak olyan tárgyak, amiknél a vizsgának van gyakorlati része.

(pl. klinikai tárgyaknál betegvizsgálat, patológiából bonctermi vizsga stb.)


Hogy mit csinálunk gyakorlaton, az attól függ, milyen tárgyról van szó. Valamelyiknél inkább csak a neve "gyakorlat", egyébként csak egy kiscsoportos előadás vagy szeminárium. Fizikából, kémiából, bioszból kísérleteztünk, patológiából a boncteremben hullákat nézegettünk, anatómián preparált hullákat nézegettünk, klinikai tárgyakon meg beteget vizsgáltunk.


Nálunk egy csoport 15-16 fős volt, de az újabb évfolyamokban több ember van, szerintem már 20-an is vannak egy csoportban...


Orvosin rengeteg lexikális tudást kell felhalmozni, tanulás nélkül, pusztán csak logikával nem megy. Meg kell tanulni pl. az anatómiai neveket, a gyógyszerek neveit stb.

De logika nélkül meg csak egy szar orvos leszel, az az igazság:D Kell hozzá némi ész, hogy a megtanult dolgokat összerendezd, hogy tünetekből kitaláld, merre indulj, mit vizsgálj, hogy kezeld. Vizsgáknál is azt látom, hogy aki csak megtanulja, az lehet, hogy átmegy, de jó jegyet valószínűleg nem kap.


Az általános orvosi diploma önmagában nem sokat ér. Elmehetsz vele orvoslátogatónak mondjuk.

Ha elmegy szakképzésre, akkor igen, dolgozik. És igen, fizetést is kap. Csak nem valami fényeset.

2014. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)
2014. okt. 31. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!