Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gépészmérnöki szakirány...

Melyik gépészmérnöki szakirányt válasszam?

Figyelt kérdés
gépészmérnök szeretnék lenni.a ME gépészmérnöki karára szeretnék jelentkezni,az lenne a kérdésem hogy melyik szakirányt válasszam?Gépgyártástechnológia szakirány vagy géptervező szakirány?
2014. okt. 9. 14:56
 1/5 anonim válasza:
Linkeld be mindkét szak tantervi hálóját / tanegységlistáját, és megmondom.
2014. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2014. okt. 9. 18:16
 3/5 anonim válasza:

Megnéztem, és egy harmadikra voksolnék:

mérnöki modellezés szakirány

de ha mindenképp az általad megadott kettőből kellene választani, akkor a géptervező szakirányra voksolnék.

Én jobban szeretem a kreatív dolgokat, mert az az "igazi" mérnöki munka, meg hát itt van CAD plusz az örök szerelmem:

"Villamos gépek és hajtások" :D

A modellezés szakirányon talán a legkeményebb a matek, ezt még hozzátenném.

2014. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még felesleges ezen gondolkodni, még felvételi előtt állsz, majd ha bekerültél és lenyomtál egy évet, akkor lesz rálátásod a szakirányokra és eltudod magadnak dönteni, hogy melyik tetszik neked a legjobban.

Nem kell másokra hallgatni, hogy szerintük mire menj, arra menj, amire TE szeretnél menni. Egyébként meg mindkét szakirány jó (gépgyártás és géptervező is).

2014. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azért én még a heyledben majd elgondolkodnék a szerszámgépészeti és mechatronikain is. A neve nem sokat mond, de lényegében ez is géptervező szakirány, csak itt a 3D-s szoftvereket tanulod meg kezelni, és az NC programozást elsajátítani. Ezek szerintem nagyon jól jönnek egy gépésznek. (Elég hülyeség szerintem, hogy általános géptervezőn, egy CAD program használatát sem oktatják)
2014. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!