Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi ösztöndíj, hogyan is?

Egyetemi ösztöndíj, hogyan is?

Figyelt kérdés

SZTE-ÁJK jogász karán vagy bármelyik más jogász képzésben tudom, hogy van egy ponthatári minimum, ami 464 pont.

De most felderül bennem a kérdés, hogyan is megy ez az ösztöndíj dolog, mert már olyat is hallottam az ismerőseimtől, hogy pályázat alapján pályázni kell meg ilyenek, tehát a kérdés hogyan megy ez pontosan? Akkor neten olvastam olyat, hogy köztársasági ösztöndíjat elnyert tanulók listája és meglepődtem, hogy 10-15 diák nyerte el, ezt az ösztöndíjat... Nos ilyen kevés ösztöndíjat biztosítanak vagy ennyire nehéz a 464 pontot elérni?

Nekem ez fontos lenne, ha tudnám, mert minden vágyom az, hogy jogász szakra felvegyenek Szegedre, de fizetni nem tudnám mert rossz anyagi körülménnyel rendelkezik a családom és nem tudnánk finanszírozni... és még nem dolgozok:( 17/l


2014. szept. 21. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Te az államilag támogatott képzést és az ösztöndíjat eléggé kevered. 464 pont volt idén a határ az államilag támogatott képzésre. Az ösztöndíj egy teljesen más dolog.
2014. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!