Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten milyen fősulik...

Budapesten milyen fősulik vagy egyetemek vannak név szerint, amik ezzel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Legfőképp valamilyen filmes sulira gondoltam, vagy olyanra, ami filmszövegfordítót képez belőlem. Milyen sulik vannak és milyen tantárgyat válasszak ehhez, hogy emelten tanuljam jövőre?
2010. jan. 19. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

jeeez... ezek a mai fiatalok tényleg egyre életképtelenebbek.....

szívem, ha fordító szeretnél lenni, akkor angolszak vmelyik egyetem bölcsészkarán.

ha valami más, akkor nézd meg a felvi.hu-n.

2010. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Filmszövegfordítót? Hol élsz te? A mai filmszövegek, sorozatszövegek jó részét maximum középfokú nyelvvizsgával rendelkezők fordítják éhbérért és - hozzáteszem - pocsék minőségben; vagy lelkes rajongók ingyen, és kiteszik a netre, ahonnan szabályosan ellopja a szinkronstúdió.


Az Eltén van filmszak. Keresd meg őket, és hívd fel, hogy mi kell ahhoz, hogy bejuss. Egyébiránt a Színház- és Filmművészeti Egyetemen vannak filmmel foglalkozó szakok, pl operatőri, rendezői stb.

2010. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Ugye tisztában vagy vele, hogy az egyetemen nem fognak veled úgy bánni, mint gimiben/szakközépben? Oda kell önállóság is. Egyébként a budapestiek is onnan tudják, hogy felmennek a netre és megnézik. Egyébként ilyen szakma szerintem nincs, hogy filmszöveg fordító.. Előkapnak egy egyszerű fordítót, és ennyi. És film helyett légyszi a "média"-t írd be a keresőbe o_O
2010. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!