Milyen is az egyetem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, de továbbtanuláson gondolkodom, és ezért jó lenne megtudni pár dolgot róla. Például: órarend, vizsgák, zh-k, munka, szabadidő, lakhely lehetőségek, stb. Pozitív-negatív oldal egyaránt jöhet

ja és még vmi: miben különbözik a fősuli az egyetemtől?

előre is köszi a válaszokat


2014. aug. 17. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Főiskola elvileg csak szervezeti szinten különbözik az egyetemtől, gyakorlatban nincs túl sok eltérés - bár a főiskolák között több ún. "diplomakiadó" intézmény is van. Egyébként az egyetemekre a bejárás teljesen szabad, ha van egy napod elmégy és benézel, előadásokra is be lehet ülni.
2014. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az órarendet általában te magad állítod össze, neked kell felvenned a tárgyakat. Évközben vannak zh-k, félév végén vizsgák. Valamikor a zh-kból meg lehet szerezni a jegyet, valamikor a sikeres zh teljesítése feltétlen ahhoz, hogy mehess vizsgázni, valamikor meg csak vizsga van, minden tárgynál másképp megy. Az előadásokra nem kötelező bejárni, a gyakorlatokra viszont igen, gyakorlatoknál meg van szabva, hogy mennyit lehet hiányozni, általában max 1-2 órát. Lehet dolgozni egyetem mellett, nyilván ez attól függ hol mennyit kell tanulni, meg te mennyire vagy tanulós. Sokan évközben semmit nem tanulnak, csak lazulnak, buliznak és csak zh-k, főleg vizsgák előtt állnak neki az egész féléves anyagnak.. így is teljesíthető sok minden, de azért sikeresebb az ember, ha még is csak tanulgat évközben is. De szóval év közben nem szakad meg az ember, nem olyan mint a gimiben, hogy folyton vannak házik, dolgozatok stb. Lakhely: hát koli vagy albérlet, ez megint attól függ, hogy hogy állsz anyagilag, hiszen az albérlet jóval drágább, persze cserébe albiban több a helyed, nagyobb teret kapsz egy saját életre, meg nyugisabb, mint egy koli.
2014. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon relatív dolgok, szaktól és felsőoktatási intézménytől is függ. Csak pár példa #2 válaszadó írásából:

"Az előadásokra nem kötelező bejárni, a gyakorlatokra viszont igen" - Ez nálunk tantárgy függő, de van olyan is, hogy a követelményrendszer szerint kötelező, de nem ellenőrzik. Nyilván magaddal cseszel ki, ha nem jársz be.


"De szóval év közben nem szakad meg az ember, nem olyan mint a gimiben, hogy folyton vannak házik, dolgozatok stb." - Ez szakfüggő. Nekem volt olyan félévem, hogy a legelső hét kivételével minden héten írtam minimum 2 ZH-t, volt olyan hét, hogy 6-ot írtam. Ebből kifolyólag nálunk eleve nem lehet bejátszani, hogy nem készül az ember folyamatosan (vagyis meg lehet próbálni, csak egyik tantárgy se fog sikerülni).


Szóval ezekre így nem lehet pontos választ adni. De hogy a kollégium mellett is legyen pár pozitív érv: több lehetőséged van segítséget kérni, valamint változatosabb/több emberrel ismerkedhetsz meg.

2014. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!