Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy mérnök informatikus legyek? Melyikkel járok jobban?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Te döntsd el melyik érdekel. Mind a kettővel jól jársz...
2010. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha nagyon kocka vagy, akkor mindkettővel, ha nem egyikkel sem. Első két évben szinte csak matek, legalábbis tervezőin, eredeti neve: programtervező matematikus, szerintem ez sok mindent elmond, programozás papíron, néha géphez is engednek, és szinte csak matek óráid vannak, mérnöki ugyanez, csak esetleg 1-2hardveres tárgyat is beraknak egy lehelletnyivel kevesebb matek van, de mellette ugyanolyan kemény fizika is. Egyik szakon se fognak megtanítani programozni! Neked kell megtanulni, a matematikai alapokat fogják megadni, úgyhogy többet ne várj, ha képes vagyok évekig szinte csak matekot tanulni és emellett a szabadidőben ha hazamész, és átrágod magad a matekon, ami nem egy kis középiskolai emelt szint, ami nektek most emelt annyit vesztek kb 1hét alatt vagy még kevesebb idő alatt. Aztán önszorgalomból programozgatsz, hogy ugye értsél is a szakmádhoz akkor bármelyikre mehetsz. Remélem segítettem


Üdv.: egy informatikus

2010. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha ott nem, akkor hol tanítanak meg "jól" programozni?

A suliban tanultunk c-t, assembly-t, php-t, pascalt, delphit, önszorgalomból tanultam c++-t, perl-t. Ezek elég jól mennek, de semmivel nem tudom bizonyítani, hogy tényleg tudom őket alkalmazni.

2010. jan. 13. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Hülyeség, hogy nem tanítanak meg programozni.

Én a SzTE-re járok Mérnök infóra, és itt első félévben megtanítják a programozást. Amúgy az infok között elég kicsi a különbség órákat tekintve, Gazdasági infósnak és Mérnök infósnak van egy vagy 2 plusz óra, ami a programtervezőnek nincs, a többi ugyanaz.

2010. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Hát a SZTE-n, lehet megtanítanak, én csak BME-ről és ELTE-ről tudok mesélni, én+tesóm ezekre járunk. Régen itt még ennyi se vlt, most valóban van programozás óra, de hogy itt megtanítanak? Évfolyam 90% egyöntetűen tudja mondani, hogy NEM, szerintem nézz meg egy órarendet, vagy ülj be órákra...de amúgy hát igen szerintem semmivel nem jobb pest, mint Szeged, itt nagyon szeretnek szopatni, és ugyanezt tanulod, és az is hülyeség, hogy "jaj BME mérnök képzésre lett kitalálva, a többi szar" tök ugyanazt tanítják, leszámítva, hogy itt szivatnak az elmélettel és akár többször is meghúznak, kivágnak etc. Vagyis igen "elvileg" ugyanazt,gyakorlatban úgy néz ki, hogy ami lényeges "ah, kit érdekel azt otthon kell", ami nem olyan lényeges, "aha, így fogjuk őket kiszórni".
2010. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!