Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha színtévesztő vagyok lehetek...

Ha színtévesztő vagyok lehetek még vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetnél? Semmi köze ennek a szakmának a színtévesztéshez.
2014. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz, senki nem fogja kérdezni, bár nyilván okozhat hátrányt.
2014. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát azért gondoltan mert olvastam valahol, hogy a látás zavarai korlátozó tényezők, mert pl úgy tudom vegyész biztos nem lehetek mert ott azért sokszor dolgoznak vegyszerekkel, és attól félek, hogy vegyészmérnököknél is jelenthet problémát.
2014. júl. 12. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Még egyszer leírom, amit az előző válaszoló: nem fogja senki megkérdezni.

Vegyész és vegyészmérnök között ebből a szempontból nincs különbség. Vegyszerekkel mindkettő foglalkozik. De a legtöbb vegyszert nem a színe alapján fogod beazonosítani, illetve nem a színük a legfontosabb (eleve a vegyszerek jelentős része nem is színes). Mondjuk pl. egy titrálásnál az átcsapást esetleg nehezen fogod észlelni, nem tudom, de ez nem a legfontosabb dolog a világon.

Így valóban, lehet belőle hátrányod, de sajnos az élet minden területén lehet ebből hátrányod.

2014. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell a vegyészmérnökökről, hogy ők gépészek is, programozók is, és menedzserek is egyben, emellett mellékesen néha vegyészek is.


Ezt azért mondom, mert a legtöbb vegyészmérnök NEM vegyszerekkel, hanem számítógépekkel dolgozik. Ott meg mindegy, milyen színt látsz. Persze a képzés során van pár labor, ott lehetnek gondok, de ha ügyes vagy, megoldod.

2014. júl. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát nem tudom, milyen szinten vagy színtévesztő. Egy picit talán én is az vagyok. Mondjuk azért megkülönböztetek színeket, de olyankor azért volt hogy gondban voltam, mikor titrálásnál valami halvány lilából csap át rózsíszínbe :D. Hozzáteszem én (szintetikus) vegyész vagyok. Valóban nem színük alapján azonosítunk anyagokat. Pláne hogy jó részük vagy fehér por, vagy barna olaj. Mint ahogy szagolgatással sem illik :D Egyet tudok mondani: kerüld a titrálásokat és a klasszikus analitikát. V. mérnökként pláne nem hiszem, hogy gond lehet.
2014. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!