Matematika szak második diplomaként munka mellett? BME vs. ELTE

Figyelt kérdés

Szeretnék elvégezni egy matematika szakot második diplomaként (már van egy BSc-s mérnök infós diplomám, MSc-s is folyamatban van, így van némi közöm az egyetemi matekhoz).


A matekot főként tudományos, kutatói tevékenység során szeretném alkalmazni informatikai területen és emiat sem elemzői, sem tanári matematika nem jöhet szóba, (kizárólag elméleti vagy alkalmazott) mivel alaposabb, részletesebb látásmód kellene a matematikai tudományterület egészére, amit főként mesterséges intelligenciához és kognitív tudományokhoz kapcsolódó területeken szeretnék alkalmazni..



Az alábbiak érdekelnének:


- ELTE vagy BME közül melyiket válasszam? Az ELTE nem szimpatikus a kötelező bejárások és a tárgyfelvételes "szerencsepontok" miatt, BME-vel van tapasztalatom és tudom mekkora szopó tud lenni, de szeretném ha jobban tervezhető lenne tárgyaim időpontja.. Melyiken jobb a felvettek/elvégzettek aránya, valamint a képzés minősége?

- Alkalmazott vagy elméleti matematikát válasszam?

- Kötelező-e bejárni minden kurzusra (elmélet, gyakorlat, labor stb.), vagy ha a munka megköveteli kihagyhatok-e annyi órát, amennyi nekem tetszik? (Infón laborok kivételével minden kihagyható, csak nagyon-nagyon nem ajánlott..) El lehet e munka mellett is végezni (pl. heti 20-30 órában dolgozva)

- Mivel egyiken sincs levelezö vagy esti képzés, lehet-e a nappalin munka mellett csinálni, esetleg egyéni tanrendet igényelni? Indoklásképp lehet azzal érvelni, hogy mellette dolgozok?

- Mik a főbb kritériumok, amire mindenképpen oda kell figyelni hogy ne essek ki? Teljesíthetőek-e munka mellett?

- Elérhetőek-e a könyvek, jegyzetek a félév elején? Mennyire tanulhatóak magamtól, ha munka miatt esetleg nem tudnék valamire bemenni?

- Informatikusként mit tudok elfogadtatni? Ha a matematikai alapok lassan 7 éve volt már, egyáltalán érdemes-e, vagy inkább hallgassam újra a tárgyakat és vállaljam be az ismétlést? ELTE-s záróvizsgákat elnézve azért bőven van olyan, amibe bele sem szagoltunk infósként...

- Érdemes-e elkezdeni 27-28 évesen, vagy inkább vegyek fel doktori képzésben levő matek kurzusokat saját szakomon/karomon? (tematikájukat átnézve nekem úgy tűnik hogy ezek nagyon terület specifikusak, nem adnak egy átfogó képet)

- Informatika szakon tervezek PHD tanulmányokat folytatni így anyagilag érdemesebb-e PHD tanulmányok melett áthallgatással elkezdeni, majd elismertetni egy új szakot, vagy inkább külön felvételi eljárásban jelentkezni stb. (állami féléveimet értelemszerűen már kimerítettem)


bónusz: ha valakinek van ötlete/tippje olyan céggel/munkalehetőséggel kapcsolatban, ahol főként mesterséges intelligenciához, adatbányászathoz, intelligens rendeszerekhez kapcsolható tudással lehet dolgozni és mellette nappali képzést folytatni és nem szúrják ki a szemem diákmunkás összegekkel sem, az semmiképpen se tartsa magában :-))


thx,



2014. jún. 22. 10:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!