Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan felkészülni emelt kémia és biosz érettségire?

Figyelt kérdés
Járok emelt előkészítőre már 1 éve , 5-ös lettem mind2ből. Azonban az anyagok felét se vettük át. (Bioszból átvettük a növényeket illetve a biokémia felét, de az embert, állatokat, ökológiát még nem emelten; kémiából pedig az alapokat [kvantumelmélet, molekulaszerkezetek] és a szervetlenből a felét). Szóval kicsit aggódok, hogy milyen érettségit fogok írni, így nyáron tanulni akarok majd, erre szeretnék módszereket megismerni (hány alkalommal mennyit tanuljak meg)

2014. jún. 21. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

bioszból jó emelt érettségire felkészítő könyvet keress és azt tanuld meg!


írásbelire még nem készültem annyira, pedig nagyon jó lehetett volna

szóbelire már igen párszor átvettem a könyveket és nagyon jól sikerült :D


kémiában sajnos nincs tapasztalatom:/

2014. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát 2 könyvem van amit ezért rendeltem: Tölgyesné Kovács Katalin: Jeles lesz az érettségim! Biológia közép és emelt szinten illetve a Havas Thyra: Biológia érettségi közép és emelt szinten


Kémiából órám a Villányi féle könyvből tanulunk ami nagyon jó

2014. jún. 21. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Panemsuli, biológia középiskolásoknak, érettségizőknek c. könyv (Mándics Dezső, dr. Molnár Katalin)
2014. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megtaláltam ezt a könyvet lehet megveszem :) köszönöm! Még arról valamit hogy hogyan tanuljak? Mindennap egy kicsit mondjuk júliustól, vagy hetente többet egészen az érettségiig. Nagyon fontos hogy 80% fölé írjak :D
2014. jún. 22. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fazekas György - Szerényi Gábor

Biológia I. kötet – Molekulák, élőlények, életműködések

[link]


Fazekas György - Szerényi Gábor

Biológia II. kötet – Ember, bioszféra, evolúció

[link]

Ezek igazából nem is annyira könyvek, hanem enciklopédiák, de egyszerűen annyira hasznosak, és annyira jók, hogy biztosan belefogsz szerelmesedni. :)

Nagyon drága, és nagyon hosszú, a kettő együtt 1000(!!) oldal környékén van, ezért sokan ódzkodnak tőle, de én úgy gondolom, hogy aki biológiából emeltezik, annak egy ilyen könyv alap kell hogy legyen.


Biológiaérettségi sorozat

Ez pedig egy sorozat, és nagyon hasznosak:

Szerényi Gábor

Biológiaérettségi 1 – Gyakorló feladatok a közép- és az emelt szintű írásbeli érettségire

Sebőkné Orosz Katalin

Biológiaérettségi 2 – Integrált szövegelemzési feladatok az emelt szintű szóbeli érettségire

Sebőkné Orosz Katalin

Biológiaérettségi 3 – Esszé típusú feladatok az emelt szintű írásbeli és szóbeli érettségire

[link]

[link]

[link]


Lehet érdemes még beszerezned az Ötösöm lesz genetikából-t is

[link]


Most ez így hirtelen sok pénznek tűnik, de igazából érdemes beruházni rá. Szétnézhetsz a neten használt könyveket áruló oldalakon is, mivel sokan eladják miután meg van az érettségijük, és így akár 40-50%-al is olcsóbban adják tovább.


Ha van pénzed (nem kötelező, de nagyon hasznos), akkor majd 12.-ben érdemes egy speciális érettségi felkészítő tanfolyamot is elkezdeni lehetőleg az adott intézmény(!!!) felkészítőjén... pl.: magister unioversitas jó debrecenbe, szegedre, eltére, de van külön a sote-ra is, szóval talán érdemes lehet ez is (50 órás tanfolyam olyan 25-30 ezer között mozog per tárgy).


Ezenfelül nézzél sok sok természet+dokumentumfilmet, és használd a youtube-ot is, azon sok animációt találsz főleg biokémiából, meg genetikából (angolul keressél rájuk), és forgassál szakcikkeket- szakkönyveket- szakfolyóiratokat pl.: élet és tudomány stb hogy szokjad a "szaknyelvi környezetet" "szaknyelvi szöveget".


A kémiára tökéletesek a Villányis könyvek. Kémiából sokat számolj, nagyon sokat számolj, és gyakorold szépen, önállóan (így érdemes megoldásokkal megvenni a feladatsorokat).


Igazából mindkét tárgynál érdemes lenne mindennap foglalkoznod velük.

Felváltva, mondjuk ma délelőtt biológia, holnap délután, és ha akkor ma délután kémia, holnap délelőtt kémia.... ez így mehetne nyáron.

Majd ősszel amikor bejön a többi tárgy, akkor ahogyan időd engedi, esetleg egy hétvégi napot rászánni, és esténként altatónak olvasgatni a könyveket, vagy sztorikat róluk, esetleg dokumentumfilmet nézni, újságot olvasni- vagy szaklapokat olvasgatni a szavak végett.

A biokémia résznél érdemes összevonnod a dolgokat, azaz amikor bioszból azt átnézed, akkor hozzárakod a kémiát is, és a fehérjék csoportosítása, meg az aminosavak, meg transzkripció stb stb ezeket egyben tanulod meg.



Jó ha a kritérium rendszert is mondjuk tableten, vagy telefonon tartod, vagy esetleg amikor tanulsz a géped be van kapcsolva, és nézheted közben, hogy miket kérnek. Igazából ez a legjobb módszer, mivel nincsen a piacon olyan könyv, ami 100%-osan megfelelne az érettségi követelményrendszernek, azaz lesznek tételek, amiket magadnak kell kidolgoznod. Nem sok ilyen van, de van, ezért jobb ha félszemmel azt is nézed majd.

2014. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2014. jún. 24. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!