SOTE-n mentőtiszti és orvosi laboratóriumi analitikus szak egyszerre?
Lehetséges egyáltalán ezt a kettőt egyszerre végezni? Ha igen, mennyire lehet bírni?
A mentőtiszti nappalin, a diagnosztikai levelezőn. "Öngyilkosság" lenne jelentkezni rá?
Egyszerre csak 1 szakra vesznek fel, hiába éred el a ponthatárt mindkét megjelölt szakon,a másodikról elutasítanak akkor is ha megvan a pontszámod.
Éppen ezért,először elkezded az egyik szakot és a következő jelentkezéssel tudsz felvételt nyerni a másik szakra is. Tehát 1 év csúszás mindenféleképpen lesz a két szak között ha párhuzamosan akarod végezni. Amíg csak az első szakod van meg akkor már látod hogy mennyire bírnál egy második szakot is..(egyébként kreditrendszerben azokat a tárgyakat amiket már teljesítettél első szakon és a másik szakon is van ilyen tárgyad (pl. anatómia, élettan stb. az eü alapozó tárgyak) azt el tudod fogadtatni a 2. szakon tehát nem minden tárgyat kell teljesíteni a 2. szakon)
Értem, köszi!
Mind a két szakon az államilag támogatottra mennék, és mind a két szak 8 féléves. Ha az egyikkel csúszom egy évet, akkor nem kell majd 2 félévet fizetni, ha lediplomáztam már a másikból? Vagy ez nem így van?
Összesen 12 db. állami támogatott félév jár neked.
Sajnos ha egyszerre jársz 2 szakra akkor kettesével fogynak a féléveid.
A két szak 16 félévet emészt fel. Azaz ha nem csúszol sehol akkor is 4 félévet fizetned kell. Ha meg csúszol akkor értelemszerűen többet.
Ha azt követed amit első hozzászólásomban írtam akkor gyakorlatilag
1 év egy szakod van elmegy 2 féléved a támogatottak közül
2 év két szakod van már elmegy 4 féléved a támogatottak közül
3 év két szakod van elmegy 4 féléved a támogatottak közül
4 év két szakod van sajnos csak az őszi félévben lehetsz támogatott..az ugye 2 állami félév..tavaszi szemeszterben már mindkét szakot fizetni kell...(ene)
Nagyon köszönöm a részletes választ! :) Megfontolom még.
Azt hiszem, a kérdésem szempontjából teljesen mindegy a nemem, de amúgy lány vagyok.
Ugyan nem én kérdeztem de a mentőtiszt szak igazán fiúknak való szak, talán ezért kérdezték tőled.
A mentésnél sokszor fizikai erő is kell ezért a női mentőtisztek gyakran kórházi sürgősségi osztályon vagy mentés irányításban dolgoznak ha szakmán belül helyezkednek el. Rém egyszerű nem tud beteget cipelni pedig sokszor erre is szükség van..
Tudom, hogy fiús szakma, és hogy esetenként szükség van az erős fizikumra is, de a mentőtisztek nem cipekednek. Legalábbis nem betegeket, max a felszerelést. A cipekedés az a sofőr és a mentőápoló dolga, ezért van az, hogy azok viszont csakis férfiak lehetnek. Viszont mentőtisztek közt meg manapság egyre több nő van.
Mellesleg nem vagyok egy túl nőies nő, mindig is fiúsabb voltam, erősebb testalkattal, és erősebb is vagyok a többi lánynál a környezetemben (mert szoktam edzeni, bár ettől függetlenül nem vagyok valami kigyúrt), szóval a gyakorlati részével nem valószínű, hogy gond lesz. Én inkább az elméletitől tartok, főleg ha egyszerre két szakot szeretnék elvégezni. De ez még a jövő zenéje, most még nagyon képlékeny minden, csak kutatok egyelőre.
Tévedésben vagy ha kell a mentőorvos is cipel beteget mentéskor ha szükséges! A helyzettől függ természetesen....normál helyzetben nem a tiszt cipel..de sok olyan helyzet van amikor szükség van a tiszt fizikai erejére is mert két ember nem bírja kell a váltás..pl. hosszabb barlangi mentés stb..
mentőápoló is lehet nő....
Én kórházban dolgozom, naponta jönnek hozzánk a mentők a és hidd el látom és tudom a női mentős fel annyira alkalmazható a legtöbb szituációban és tudják ezt a munkáltatók is..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!