Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes óvopedagógusnak tanulni?

Érdemes óvopedagógusnak tanulni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon. telítette a szakma, és nincs rá itthon kereslet
2009. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. dec. 27. 21:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megbecsülve sem anyagilag sem erkölcsileg úgyhogy nem:((((
2009. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

barátnőm most végzett, kezdő nettó fizetése (kapaszkodj) 92 000 ft. na most ebből próbálj meg gyereket nevelni, meg lakást fenntartani. ja, meg éhen sem kéne halni. max akkor legyél ovónéni, ha már garantálva van a milliomos férj :)


anyukám is annak tanult, kb 2 évet dolgozott a szakmában, de annyira kikészült, h elment egy kevésbé értelmiségi, ám annál jobban jövedelmező szakmába dolgozni. ha ovónőként dolgozna most is, akkor lehet, hogy már felkopott volna az állunk...

2009. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Húhaa :S

Akkor azt hiszem, hogy erről végleg lemondok. :(

Sokat segítettetek. Köszönöm szépen. :)

2009. dec. 27. 21:31
 6/11 anonim ***** válasza:
De miből gondolta bárki is, hogy sokat keresnek? Pláne, hogy ők is reggel 7-től minimum este 6-ig dolgoznak ha nem tovább. Még életük se nagyon van nem beszélve arról, hogy idegileg mennyire ki tud készíteni egy csapat ordibáló gyerek minden nap, napi 10-12 órákban.
2009. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én gyógypedagógus vagyok. Nem a pénzért csináltam eddig, és nem milliomos a férjem. Sajnos igaz, hogy csak arra elég a fizu, hogy felkopjon az állunk. Most kaptam fizetést, 97 ezer kézhez. Még magam előtt is szégyellem...

Az idegrendszeremre mindig nagy szükségem volt...

Sokszor nem a gyerekek hanem a kollégák miatt. Sok a nő, mindenki marja a másikat.

Szerintem nézz emberibb foglalkozást, ami talán nem ennyire nemes feladat, de megélsz belőle és abban is örömödet találod. :-)

2009. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2009. dec. 28. 12:27
 9/11 anonim válasza:

Én is óvónő szeretnék lenni.Mindig is erre vágytam és most 30 évesen szántam rá el magam(eddig sajnos nem jött össze nem úgy alakult az életem)

Érdekes dolgokat írtok itt.Nekem jelenleg csak középfokú végzettségem van fizikai munkával napi 12 órát dolgoztam tavaly év elején a fizetésem nettó 70000 volt :(.Ehhez képest a közel 100000 forint álom fizetés.Nálunk az óvodában 2 műszakban dolgoznak.Az óvoda van nyitva reggel 6.tól este 6-ig ,de nem egész nap vannak ott az óvónők.

Ezzel nem azt akartam mondani,hogy túl vannak fizetve,de én úgy gondolom ha választhatok,hogy csinálok egy olyan munkát amit nem szeretek hetvenért,vagy egy olyat amit szívvel -lélekkel tudnék csinálni és még többet is keresnék vele szerintem nem kétséges melyiket választom....

Ezért én maradok a tervemnél és megpróbálom...

2009. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ahogy gondolod, sok sikert hozzá. Még fiatal vagy, később módosíthatsz pályát. Én most 40 évesen szeretnék.Sajnos itthon a saját gyerekeimnek azt mondom, hogy csend! legyen. A tévét halkítgatom... Más kollégáimtól is ezt hallom. Ha neked 100 álomfizetés, próbáld meg. Nekem nem az. Igaz, két főiskolát végeztem el, nagyon sokszor ment a hasam vizsgaidőszakban, stresszeltem. Nem aludtam. Fizikai munka után alszok egyet és ujjászülettem, stressz és tanulás mellett ez elképzelhetetlen. Mindig úgy érzed, nincs vége... Te tudod. A második főiskolán 30! vizsgám volt. Olyan stresszes voltam az államvizsgára, pedig tanultam, tudtam, hogy a bal kezemmel fogtam a jobbot, hogy tudjak írni a papírra. Hát... nem használt az idegrendszeremnek.
2009. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!