Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érdeklődéssel hol tudok...

Ilyen érdeklődéssel hol tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek a különböző kultúrák, nyelvjárások,népi hagyományok,szokások.Ha a tv-ben hallom egy műsor reklámját,ami városokról szól,megdobban a szívem,függetlenül,melyik ország melyik városáról van szó.Tudom furán hangzik,nem is tudom mihez kezdhetnék ezzel a szenvedéllyel,de tudom,hogy valamilyen formában ezzel szeretnék foglalkozni.Kiskorom óta úgy bújom az atlaszt,mint ha egy regény lenne.Órákig elvagyok vele.Olaszt és németet tanulok, de mindenféleképpen meg fogok tanulni angolul is.Eleinte vonzott az idegenforgalom, se sokaktól hallottam, hogy azzal recepciós leszek.Gimnáziumban 5 évfolyamoson vagyok harmadikos.

Tudtok nekem segíteni?


2009. dec. 23. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Idegenvezető?
2009. dec. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és azzal a felsőoktatásban hol kell elhelyezkednem?
2009. dec. 23. 11:21
 3/9 anonim ***** válasza:

igazából idegenvezetői tanfolyam van külön, ehhez diploma kell. ennek ellenére én is idegenforgalom szakot ajánlanék, mert egy diploma azért mindig jó, ha van.


a lényeg, hogy utána ne magyarországon próbálj boldogulni. itthon tényleg max. recepciós leszel. tessék nyelveket beszélni és külföldre menni idegenvezetőnek. nem egy egyszerű út, hanem kicsit kalandos, de meg fogsz élni jól és világot is látsz.. és végülis ez a célod, nemde? sok sikert ;)

2009. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
A külföldi prostik jól keresnek.
2009. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

második köszi a választ!azt hiszem,tényleg az idegenvezető a nekem való munka.hát megteszek érte mindent!

utolsó köszi a tippet...

2009. dec. 23. 11:54
 6/9 anonim ***** válasza:

az idegenforgalom szakot énsem ajánlom, közgáz az egész, és a végén az uccsó évben szakosodhatsz vmire, de azzal télleg max receopciós leszel, vagy vmelyik önkormányzatban fogsz ülni és felvilágosítást adni a régi turisztikai helyzetéről.

egy végzős idegenforgalmis

2009. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen,azt mondták már sokan...

de akkor te mit ajánlasz?vagy mondjak le a tervemről?

2009. dec. 23. 13:55
 8/9 Dávid ***** válasza:

Szia!

Ne haraggudj, hogy ilyen fölösleges kommentet írok:

De kérlek, ne menj olyan bölcsész "büfészakra", amit később megbánsz, mert csak elvesztegetsz vele 5évet.


Engem is érdekeltek a különböző országok, térképek (bár én fuvarszervező lettem:) .

Ezzel egész jól lehet keresni, főleg ha több nyelvet tudsz (az angol valóban a legfontosabb).

2010. jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, egyáltalán nem volt felesleges a kommented!

Tudnál egy kicsit bővebben írni erről a fuvarszervező dologról?Bölcsészkarról én is hallottam, hogy büfészak, és hogy diplomás munkanélküli leszek...nem szeretnék így járni, azért gondolkodom már előre.

Köszönöm a segítséget és az összes hozzászólást!

2010. jan. 5. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!