Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek lenne érdemes tovább...

Minek lenne érdemes tovább tanulni, ahova nem fontos matekból jónak lennem?

Figyelt kérdés

Fel vagyok mentve matekból,(kösz az utálkozó esetleg irigy kommenteket nem kérem) habár plusz pontot kapok ezért mégse szeretnék olyasvalamit tovább tanulni egyetemen vagy főiskolán ahol ez akadályozna!

Ettől függetlenül gazdasági/kereskedelmi tantárgyakból jó vagyok még a számolos része is megy...

Gondolkoztam Anglisztikán de legtöbben a bölcsész szakhoz hasonlítják!(Nem sértésből de nem szeretnék hasonlóra menni)



2014. ápr. 22. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én tanácsom, hogy ne szakot válassz, hanem munkát.

Tehát úgy nézd a dolgokat, hogy mit tudsz vele kezdeni az életben. Anglisztika->angoltanár. Esetleg fordítási munkák. Nagyjából ez a fő csapásvonal.

Az a kérdés, hogy ez neked tetszene-e? Szeretnél-e tanítani, vagy fordítani?

Gazdaságit matek nélkül felejtsd el. Ott az vastagon kell.

Igazából nem biztos, hogy felsőoktatásba kellene jelentkezned(és ezt most nem bántásból mondom).

Nagy divat lett főiskolára,egyetemre menni. Így a most felsőoktatásban tanulok fele teljesen értelmetlen dolgokat tanul, amivel az égvilágon semmit nem tud kezdeni.

Nézz körül különböző okj-s képzések között. Lehet találsz valamit, ami tetszik és el is lehet vele helyezkedni.

Csupán divatból ne jelentkezz főiskolára,egyetemre.

2014. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem divatból jelentkezek, jó tanuló vagyok és elég esélyesnek tartom magam, hogy legtöbb helyen államira is bekerülnék.

Félek szakmát tanulni, úgy érzem az mamár nem elég.

Szeretnék sokat keresni (ki nem?) de nem tartom magam jónak annyira hogy szakmával a kezemben én majd egy vállalkozást indítok, ami sikeres is lesz...

Inkább legyen két diplomám amivel sikeresen elhelyezkedek egy nagyon jó cégnél. (Megjegyezném a jövőmet nem M.O-n képzelem el, lehet utálkozni ...)

Köszönöm szépen a tanácsot mellesleg!:)

2014. ápr. 24. 15:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlen olyat válassz, ami tetszik és legfőképpen el is lehet vele helyezkedni.

Sok sikert kívánok hozzá!

2014. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!