ELTE-IK - Programtervező info szak?
Hello!
Jelenleg 11-es vagyok és ezt a szakot néztem ki. Nem vagyok faktos sem matekból, sem infóból (2 felvételi tantárgy) de mindkettő jól megy.
Pontszámokat nézve emelt nélkül be lehet jutni, azzal tételezzük fel nincs probléma. Programozni viszont sosem programoztam, most szeretném elkezdeni. Mennyire lehet hátrányom, ha ezzel kapcsolatban lemaradásom van? Mennyire nehéz a szak? Azt olvasom mindenhol, hogy a matek nagyon nehéz. Valakinek tapasztalat? Köszönöm.
Én proginfós vagyok az ELTE-n, ha nem tudsz programozni, akkor kezdj el most tanulni fakultatív módon, mert igencsak kelleni fog.
A matekból pedig ismétléssel kezdődik a történet, de jobb ha előre készülsz:
Foglalkozzál vele, kérd meg a tanárodat hogy segítsen, vagy itt is feltehetsz feladatot stb...
Programozást is elejéről kezdik, de nem mindegy kihez kerülsz. Van olyan aki leszarja az órát, így nem tanulsz semmit, van olyan aki üvöltözik az órán, és idegbeteg módon kommunikál a csoporttal, pl. így: [link]
És van olyan, aki nagyon jól tanít, név szerint Veszprémi Anna. Markmyprofessor.com -on olvasgathatsz a tanárokról, így képben leszel. Ha meg mélyebben érdekel, küld el a skypeod privátban, és mesélek milyen.
Nagyon köszönöm a gyors választ! Úgy terveztem, hogy nyáron matekra illetve az info középszintű részére gyúrok rá. (tehát excel, word, access, html) Hülye kérdés, de ezekre miből lehet felkészülni? Vegyek meg (töltsek le) ezzel kapcsolatos "oktató" könyveket és kezdjek korábbi érettségi feladatokat oldani?
Ezek mellett párhuzamosan elkezdem akkor a programozást is. (gondolom hasonlóan könyv+feladatok)
"tehát excel, word, access, html"
Na ezek azok amikre pont baromira nem lesz semmi szükséged. :)
Én a BSc alatt csak a szakdolgozatom elkészítésekor kellett, hogy Word-el szórakozzak. (Akkor is inkább a LibreOffice-t választottam.)
Az, hogy nehéz meg relatív. A matek része nem könnyű, sokan elvéreznek rajta, de ha valaki odafigyel és ténylegesen tanul, akkor azzal sem lehet annyira nagy gond.
A programozás része hasonló. Sőt, szerintem a progos tárgyak elég könnyűek, de ez csak az én véleményem, van akinek az a nehéz.
Egy kis gyakorlás előre nem fog ártani.
Első félévben hatalmas segítség, ha nem ott hallasz először olyan szavakat, hogy fordító program, vagy esetleg elágazás, ciklus.
Itt a ProgAlap tárgy honlapja: [link]
Akár innen, vagy megveszed a C++ 24 óra alatt könyvet. 2x kiolvasod, gyakorolsz, akkor már erős alapod lesz. A könyv megvételét javaslom.
Köszönöm szépen!
Tudom, hogy az említettekre nem lesz szükségem, de a középszintű informatika érettségi csak ezekből áll. :S
A könyvet megveszem jövőhét elején, köszi a tippet!
Igazából második félévemet végzem itt, és eddig csak a "matematikai alapozás" tárgy elején, meg a diszkrét matek "halmazok, kombinatorika" részénél találkoztam BÁRMIVEL ami középsuliban is volt, a többi tök új, úgyhogy hajadra kenheted a bármilyen érettségit kb.
Minden tárgy olyan hogy olyat kérnek számon amit le is adnak, első félévben viszont nehezítés hogy nem ahhoz a tanárhoz kerülsz akihez akarsz, hanem aki "jut" véletlenszerűen. Lehet hogy jól jársz, én pl programozási alapismeretek tárgyhoz nagyon segítőkész gyakorlatvezetőt kaptam, de lineáris algebrához valami borzalmas tanárt, nem is értettem egy szót se, mindkét zh-m 0 pontos lett. Most második félévben én választottam, egy normálisabb gyakvezt, simán hármas lettem a tárgyból.
Viszont első félévben lesz mentorod, aki elmondja majd hogy mikor miből van korrepetálás, mert szerencsére az orrba-szájba van minden tárgyból, főleg vizsgaidőszak előtt.
Szóval szerintem nem x százalékos emelt érettségi a legfontosabb ide, hanem az hogy legyen erőd meg kitartásod leülni szabadidődben gyakorolni akár egyedül akár segítséggel, mert muszáj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!