Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az emberek nem lennének...

Ha az emberek nem lennének lusták, nem lenne ennyi szegény ember?

Figyelt kérdés
Én mindig is lelkiismeretes voltam, és most az orvosi egyetemre készülök... de nagyon sok ember a gimiben is, és facebookon bárhol látom, szarnak bele a tanulásba ... de gondolom amerikában, és nagyon nagyon sok helyen ugyanúgy csak a szórakozás érdekli a fiatalokat... lehetne jobb a világ, illetve az emberek helyzete, ha többen tanulnának, és érdekelné őket mi lesz velük? Én például biztosan orvos leszek, de hány ember mondhatja ezt még el? Persze kellenek autó szerelők , forgácsolók, és minden.. de számomra rejtély, hogy miért nem tanulnak az emberek
2014. febr. 21. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg piacgazdaság van, a világ a kereslet-kínálat kiegyenlítődésére épül. A magas képesítésnek pont azért van értéke, mert viszonylag kevesen hajlandóak dolgozni érte. Ha mindenki ezerrel tanulna, és egyetemet végezne, rövid időn belül ugyanannyit érne a diploma, mint jelenleg a nyolc általános. Szóval örülj neki, hogy a többiek ilyen lusták, mert ennek köszönheted, hogy a tanulás gazdagabbá tesz majd.:)
2014. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Húha, 18 éves vagy, és máris sznob.

Amúgy a kérdésedre válaszolva az a többszáz egyetemi hallgató, aki jelenleg is orvosi karon tanul, elmondhatja magáról, hogy hozzád hasonlóan orvos lesz. Bár kíváncsi lennék, ha mindenki egyetemre menne, akkor a te jólvasalt orvosi köpenyedet ki varrja meg, mossa ki, ki takarítja ki utánad a rendelőt, ki írja meg a beteged papírjait, stb.

2014. febr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

ügyes vagy

kapsz kockacukrot, ha ötöst írsz bikémből

2014. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én például biztosan orvos leszek, de hány ember mondhatja ezt még el?"


Már most nagy az arcod öcsi! Biztosan orvos leszel? Hét vicce! Ötödéves vagyok és nagyjából most merem azt mondani, hogy NAGY ESÉLLYEL elvégzem ezt az egyetemet. Pedig jól megy, zéró csúszás, csak két utóvizsga orvosin jónak számít.

Nem lehet mindenki orvos. És több tiszteletet kellene mutatnod a szakmunkások felé, mert aki a saját szakmáját komolyan veszi, az semmivel nem alantasabb nálad. Én például ha most kellene választanom, nagy eséllyel asztalosnak mennék nem pedig orvosnak. Tehát kicsit több szerénységet légy szíves.


Azt viszont alá kell írnom, hogy sok dologban igazad van. Manapság a fiatalok nagy részének büdös a munka és a tanulás. És ez szakmától független. Itt az orvosin is van egy csomó fiatal, aki nagy ívben tojik a tanulásra, hiszen apuci-anyuci fizeti neki az egyetemet. Igen jól hallottad, milliót félévente... Én amikor ide jöttem szofisztikált, művelt társaságra számítottam. Hát csalódtam. Nagyon intelligens emberek is lehetnek műveletlenek és nagyon primitívek. Szerencsére csak kevésnek van közülük elég kitartásuk, hogy végignyomják a hat évet.

Egyébként ha egyetemre jössz meg fogod látni, hogy minden kar, az orvosi szerencsére kevésbé, tele van lusta, primitív idiótákkal, akik csak azért járnak egyetemre, hogy addig se kelljen dolgozni. Az egyetemisták több mint fele ilyen... Elvégeznek egy büfészakot, vagy ellébecolnak pár évet valami keményebben és élősködnek apucin és anyucin. A magyar fiatalnak alapvetően büdös a munka és csodálkozunk, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Arról nem is beszélve, hogy minek minden hülyének egyetemre jönni? Van egy csomó ember akiből kiváló szakember lehetne, kitűnő villanyszerelő, autószerelő, fodrász, szakács stb. de nem elég intelligens egy komoly egyetemi szakhoz. Mit csinál az ilyen? Elmegy valami andragógia vagy szabadbölcsészet szintű szarra aminek a diplomája vécépapírral egyenértékű. És ki megy szakmunkásnak? Főleg a fiatalok legalja. Aki mégsem ilyen azt pedig sajnálom, mert kénytelen ezeket elviselni. Igazából a megoldás az lenne, hogy az egyetemi ponthatárokat a csillagos egekbe kellene emelni igenis 400 pont alatt senkinek semmi keresnivalója sincs egyetemen, aki ezt a lécet nem ugorja meg az menjen szakmunkásnak, továbbá be kellene fejezni az értelmetlen diplomák tömeggyártását.

2014. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ki írja meg a beteged papírjait, stb."


Ez pedig egy rossz példa, mert pár professzoron kívül senki nem kap asszisztenst ilyen feladatokra. Szóval minden orvos ma órákat tököl a dokumentációval.

2014. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam, mert annyira nagyképű lennék, de napi 10 órákat tanulok, és nagyon erősen készülök az orvosira, úgy hogy már latinul is tanulok, szóval az irigy emberek nyugodtan elmehetnek, mert nem érdekel a hülyeségük. Én orvostudományt fogok tanulni. Másrészről , köszönöm az ötödéves orvosi tanulónak , és a legelső válaszolónak akik normálisan tudtak vissza írni.
2014. febr. 22. 21:34
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ez pedig egy rossz példa, mert pár professzoron kívül senki nem kap asszisztenst ilyen feladatokra. Szóval minden orvos ma órákat tököl a dokumentációval"


Mármint milyen feladatokra? Minden rendelőben ott ül az asszisztencia. De a lényege a dolognak nem ez volt. Ezt te is nagyon jól tudod.

Kedves kérdező!

Nagyon dícséretes, hogy enyi energiát fordítasz az előrehaladásodra, de a szegénység és a lustaság nem szinonímák. Mint az orvostanhallgató válaszoló is írta, az egyetemeken is jócskán vannak kevésbé szorgalmas emberek. Lehet belőlük orvos? Lehet. Szegények lesznek? Nem. Viszont lehet szegény az a pék, aki reggel 3-kor ott áll a műhelyben, és süti a zsemlét neked reggelire. Lusta?

2014. febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha napi 10 órákat tanulsz az milyen életkorban van most jelenleg?Hányadikos vagy? Hány éves? Meg ha napi 10 órákat tanulsz akkor van időd a családra barátokra is? :) Őszintén érdekel nem buz>,ásból..
2014. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nyugi, akik lébecolnak valzseg gazad kis semmirekellől, nem kell addógni nekik úgyis mindenük meglesz minek törjék magukat, ha mindent alájuk tesznek. Illetve orvosnak annak kéne tanulni, aki emberszerető, nem tudom, ha hozzád betéved egy két szegény, akkor lustának fogod nézni őket nem tudom nem valami bíztató.Aki akar az tanul az más kérdés, hogy milyen családi háttered van és milyen kapcsolataid, ha nincs jó háttér szerintem külföld lesz belőle, ha van, kit izgat úgyis apuci anyuci elintézi a dolgokat.
2019. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!