Az egyetemi/főiskolai felsőoktatási szakképzésekre is az alábbiak a jellemzők, mint a többi OKJ-s képzésre?
23 évesen kezdeném meg a szeptemberben induló leendőbeli képzésemet és ebből adódik a kérdésem, hogy ha már elmúltam 22, akkor már államilag támogatottan nem is vehetnek fel, vagy ez a felsőoktatási intézményekben nem érvényes? (Olvastam egy olyan cikket, miszerint 22 éves korig lehet elkezdeni az OKJ képzéseket.) Továbbá ha felvennének valameny felsőoktatási intézmény valamely felsőoktatási szakára levelezős formában, akkor igényelhetek diákigazolványt vagy sem?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Nos az okj képzés az a közoktatás része, a Nemzeti köznevelési tv. határozza meg a kereteket, hogy ki mikét tanulhat. Semmi de semmi köze a felsőoktatáshoz.
Avultak az infóid, közoktatásban 21 éves korig tanulhatsz nappalin, 21 után már csak estin vagy levelezőn tanulhatsz. Ez vonatkozik egy sima gimnáziumi osztályra és egy érettségi utáni okj szakképzésre is. (ha első szakmát szerzed iskolarendszerben akkor ingyenes attól függetlenül hogy nappalira jársz vagy estire)
Felsőoktatás: hangsúlyozom független attól hogy szereztél-e okj szakmát érettségi után vagy sem, jár mindenkinek 12 támogatott félév az államtól (általános orvosin 14 félév)NINCS KORHATÁR, bármikor igénybe veheted akár 55 évesen is, persze a feltétele hogy a felvételi eljárás során elérd a ponthatárt.
Levelezőn van diákigazolvány, de csak az egyetem és a lakhelyed közötti tömegközlekedési eszközre tudsz vele kedvezményes jegyet venni, de helyközi közlekedésre már diákbérletet nem lehet venni. Kedvezményes a könyvtárbérletet vehetsz vagy múzeumi belépőt, semmi egyébre nem jogosít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!