Emelt szintű informatika érettségin a html formázásokat kell használni vagy amit lehet megoldhatok CSS-sel is?
Egy ismerősömet készítem fel érettségire, én ebből sose érettségiztem. Honlapkészítésnél bizonytalanodtam el, hogy egy HTML(4.01) tag lehetséges tulajdonságait kell-e használni vagy CSS-sel is megoldhatom-e a feladatot. Példa:
táblázat cellamargóra van css-ben egy megoldás:
td{padding: 5px;} és a html tagnak is van tulajdonsága rá:
<table cellpadding="5">...</table>
VAGY
középre igazítást a <center> tag nélkül meg szabad-e oldani?
A html-s megoldást már nem szokás használni, annál is inkább, mert a html5 szabványban el is tűntek, ezt és sok mást évek óta CSS-sel szoktak megoldani.
Az érettségi viszont egy 2000 előtti szinten van ragadva. Kérdés hogy vajon aki CSS-sel oldja meg azt, amit html-lel is lehetne, annak levonnak-e?
Nem vonnak le, mivel a feladat weblapszerkesztés, és nem HTML-szerkesztés. Ez megoldható WYSYWIG szerkesztővel, jegyzettömbbel, vagy olyan programmal is, ami öntevékenyen telepakolja CSS-sel.
Ezzel szemben láttam olyan embert, aki nem is szólt a tanárnáka, hogy jelentkezett érettségizni, nem is kérdezett semmit, aztán megcsinálta Wordben. Ő pontokat veszített, mert a Word nem volt képes pontosan megoldani a feladatot, de azért elég sok pontot megszerzett. Nem követendő.
Weblapszerkesztést a mai színvonalon nem lehet számonkérni az érettségin, mert ott kezdődne, hogy készíts egy adatbázist, és írjál hozzá scripteket...
Persze, nem is a mai szintet kérném jQuery-vel.:)
De azért a css2 szabvány ismeretét elvárnám.
Mindegy, de ha többen is megerősítenek, akkor én csak örülök, mert nem szeretek olyat tanítani, aminek nincs értelme. Egyébként notepad++ ban tanulunk, mert bár lehet html editorban készíteni, így talán az is meg marad, hogy mit miért kell úgy csinálni ahogy.
A wordot megtiltottam a gyereknek és megértette, hogy miért nem jó.
Neked tapasztalatod van, vagy ezt honnan tudod?
Elég jelentős tapasztalatom van, és ismerem a szabályozást is.
Egyébként meg sokat segít a pontozási útmutatók olvasgatása, abból meg lehet érteni, mit értékelnek, és mit szankcionálnak a javításnál.
Már ugyan túl vagyunk a dolgon. De gondoltam tanítok valami használhatót is, például html5-öt és nem 4.0.1-et.
Olyan szomorú, hogy az érettségi informatikából is olyan tudást ad, amire még egyetemen építkezni sem érdemes. Ezzel lehetett volna több az én órám. :)
Én is kiegészítettem az ösztöndíjat egyetemen a honlapok készítéséből, gondoltam adok egy ilyen mankót.
Félreérted, az érettségi nem ad tudást, hanem számonkéri a tudást. :-)
Most már ott tartunk, hogy a korábbi kevéshez képest is drasztikusan csökkenő óraszámban lehetetlen felkészülni az érettségire.
Egyébként meg az egyetemeken a programozás a hangsúlyos, nem a webszerkesztés, és bármilyen szintű tárgyi tudásra lehet alapozni, ami mögött informatikai gondolkodásmód van. Ha nem tudja valaki a CSS-t, majd megtanulja, amikor szüksége lesz rá. Nem ez a lényeg. (Ettől függetlenül elég fölöslegesnek tűnik statikus weblapok készítéséből érettségiztetni.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!